21:21 16. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1370
  • RUB76.2551
Eesti-Vene piiripunk Narvas.

Eesti keelustab sissesõidu kaasmaaalaste toetusfondi töötajatele

© Flickr / Tony Bowden
Välisuudised
lühendatud link
13678

Moskvale teeb muret Eesti ja Läti poolt kehtestatud sissesõidukeeld oma kaasmaalaste õiguste kaitse fondi töötajatele, teatas Venemaa Föderatsiooni välisminister Sergei Lavrov.

ТАLLINN, 22. veebruar — Sputnik. "Fondi tegevus ei ole kõigile sugugi meeltmööda. Me oleme tõsiselt mures selle üle, et Läti ja Eesti võimud on võtnud ette samme fondi töötajate sissesõidu keelustamiseks oma territooriumile ning et Ukrainas külmutatakse meie fondi varasid," ütles Venemaa välisminister.

Välismaal elavate kaasmaalaste õiguste kaitse fondi hoolekogu istungil märkis Lavrov, et taotleb nende ja teiste samalaadsete diskrimineerimisilmingute kõrvaldamist.

Fondi eesmärgiks on osutada venelastest kaasmaalastele igakülgset õigusabi ja muud hädavajalikku toetust nende õiguste rikkumise, õiguspäraste huvide piiramise ja teiste toetusvajaduste korral vastavalt rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste põhimõtetele. Sihipärast individuaalset õigusabi konkreetsetele kaasmaalastele ja õiguskaitseorganisatsioonidele osutatakse asjaomaste toetuste ja subsiidumide kaudu.

Fond asutati 2012. aastal.

Peamised teemad