08:07 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
India vangla.

Kohus otsustas laevakaitsjaid kautsjoni vastu mitte vabastada

© AP Photo / Saurabh Das
Välisuudised
lühendatud link
31 0 0

India kohus lükkas esmaspäeval tagasi vangimõistetud Eesti ja Briti laevakaitsjate kautsjonitaotluse. Edasikaebuse menetlemine jätkub juunis.

TALLINN, 1. märts — Tamil Nadu Ülemkohtu Madurai harus toimus esmaspäeval kohtuistung laevakaitsjate kautsjoni vastu vabastamise küsimuses. Kohus otsustas laevakaitsjaid kautsjoni vastu mitte vabastada. Põhiistung kohtuotsuse edasikaebamise osas toimub 01. juunil.

"Konsul külastab laevakaitsjaid regulaarselt ja aitab neid kohapealses asjaajamises. Välisministeerium töötab laevakaitsjate juhtumiga edasi eesmärgiga, et laevakaitsjad saaksid pöörduda Eestisse," ütles välisministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

India Tamil Nadu osariigi politsei arreteeris 2013. aasta 18. oktoobril piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas oli indialaste, brittide ja ukrainlaste kõrval ka 14 Eesti kodanikku. Sama aasta detsembris esitati kogu kinnipeetud meeskonnale süüdistus ebaseaduslikus kütuse tankimises, ebaseaduslikus relvade käitlemises ja ebaseaduslikus territoriaalvetesse sisenemises.

Vahepeal mitu kohtuastet läbinud kohtuasja saatis India ülemkohus tagasi alama astme Tuticorini kohtusse, mis tegi oma otsuse 11. jaanuaril, määrates süüalustele relvadega riiki sisenemise eest viieaastase vanglakaristuse. Jaanuari lõpus otsustasid laevakaitsjad kohtuotsuse edasi kaevata ning samas taotlesid ka kautsjoni vastu vabastamist.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47