18:36 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Purustati internetikuritegusid toime pannud rahvusvaheline jõuk.

Purustati internetikuritegusid toime pannud rahvusvaheline jõuk

© Sputnik / Сергей Венявский
Välisuudised
lühendatud link
21 0 0

Saksamaa õiguskaitsjad purustasid koostöös mitme riigi, sealhulgas Leedu ja Venemaa kolleegidega interneti teel toimetanud kurjategijate grupi.

TALLINN, 2. märts — Sputnik. Maini äärse Frankfurti peaprokuratuuri ja Saksamaa föderaalse kriminaalpolitsei (BKA) ühiste jõupingutuste, samuti Venemaa, Bosnia ja Hertsegoviina, Šveitsi, Prantsusmaa, Hollandi ja Leedu eriteenistuste koostöö tulemusena on kriminaalmenetluse raames kinni peetud üheksa kahtlustatavat.

Uurimine on suunatud mitmete Saksamaa on-line müügiplatvormi operaatorite ja kasutajate vastu, kes tegelesid relvade, uimastite, valeraha ja võltsitud dokumentide levitamisega. Lisaks sellele oli operatsioon suunatud arvutiviiruste ja kuritegude toimepanemise juhtnööride levitajate avastamisele, teatavad BKA esindajad.

Nagu nähtub ametkonna kodulehel avaldatud pressiteatest, otsiti 23.-24. veebruaril toimunud operatsiooni käigus läbi 69 korterit ja kontoriruumi.

Ühel kinnipeetutest, 27-aastasel Bosnia kodanikul, oli sedalaadi teenuste osutamise kogemus 2012. aastast. Ta vahistati Bosnia-Hertsegoviinas kohaliku politsei poolt BKA spetsialistide juuresolekul. Kinnipeetute hulgas on samuti kaks Saksamaal tegutsenud internetilehekülgede operaatorit 21- ja 29- aasta vanused isikud ning ja Saksamaal interneti teel uimastite müügiga tegelenud 22-aastane isik. Nende korterist Alam-Saksimaal avastati 36 kg amfetamiini, 1,5 kg kokaiini, 2 kg hašišit ja 2,3 kg extasyt.

Teiste kinnipeetute kohta sedalaadi teavet veel poe. Kogu operatsiooni käigus võti ära hulk bürootehnikat, tulirelvi, uimasteid, samuti sularaha kokku umbes 150 tuhande euro väärtuses.

BKA teatab, et operatsiooni käigus õnnestus arestida mitu serverit Prantsusmaal, Hollandis, Leedus ja Venemaal, kus sedalaadi on-line platvormid tegutsesid. Maini-äärse Frankfurdi prokuratuur ja BKA avaldasid välismaa partneritele tänu "suurepärase koostöö eest".

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  19
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36