18:36 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Süüria.

Türgi soovib rändeleppega täiendavalt kolme miljardit eurot

© REUTERS / BASSAM KHABIEH
Välisuudised
lühendatud link
910

Türgi soovib Euroopa Liiduga rändekriisi leevendamiseks sõlmitud kokkuleppe raames täiendava abina kolme miljardit eurot, ütles esmaspäeval Euroopa Parlamendi president Martin Schulz.

TALLINN, 7. märts — Sputnik. Türgi soovib lisaraha: kolm miljardit eurot enne 2018. aastat, ütles Schulz ajakirjanikele. See nõuaks täiendavaid EL-i eelarveprotseduure. Europarlament on valmis protseduure kiirendama, teatas BNS.

Vastavalt novembris saavutatud, kuid takerdunud kokkuleppele on EL juba lubanud abistada Türgi territooriumil viibivaid põgenikke kolme miljardi euroga vastutasuks Ankara koostöö eest Euroopa Teise maailmasõja järgse rängima põgenikekriisi lahendamisel.

Tundmatuks jääda soovinud Euroopa allikas ütles, et kui abis kokku lepitakse, et ole lisaraha "blankotšekk" ning türklastele esitatakse konkreetsed nõudmised.

Türgi president Recep Tayyip Erdoĝan kritiseeris esmaspäeval Ankaras EL-i rahaga venitamise eest.

"Möödas on neli kuud, raha ei ole," ütles president Ankaras peetud kõnes samal ajal, kui Türgi peaminister Ahmet Davutoğlu osales Brüsselis tippkohtumisel EL-i liidritega. "Minu peaminister on praegu Brüsselis. Loodan, et ta naaseb koos rahaga."

Davutoĝlu ütles pühapäeval, et arutab EL-iga koolide ja haiglate ehitamist põgenikele, mis algaks mõni nädal pärast esimese abisumma laekumist.

 

Samal teemal

Lavrov ja Kerry rõhutasid vajadust kiiresti jätkata Süüria kõnelusi

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  19
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36