04:01 16. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1321
  • RUB75.9875
Tedaolevalt kuulutab kohus otsuse Savtšenko asjas välja kahe päeva jooksul, 21. ja 22. märtsil.

Läbirääkimised Savtšenko väljavahetamiseks enne kohut on välistatud

© Sputnik / Сергей Пивоваров
Välisuudised
lühendatud link
28 0 0

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova teatas pressikonverentsil, et läbirääkimised Ukrainaga Nadežda Savtšenko väljavahetamise teemal on välistatud kuni kohtuotsuse väljakuulutamiseni.

ТАLLINN, 9. märts — Sputnik. Venemaa välisministeerium eitab väiteid, et peab läbirääkimisi Ukraina kodaniku Nadežda Savtšenko väljavahetamiseks Ukrainas süüdi mõistetud Venemaa Föderatsiooni kodanike vastu. Mitte mingisuguseid läbirääkimisi vene ajakirjanike tapmises süüdistatava Savtšenko väljavahetamiseks ei peeta ega hakata pidama, teatas Vene Föderatsiooni välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

„Läbirääkimisi Savtšenko väljavahetamiseks ei peeta ega hakata pidama, kuni kohtuotsuseni oleks see mõeldamatu," ütles Zahharova ajakirjanikele.

Nagu Zahharova märkis, ei ole välistatud võimalus selliste läbirääkimiste pidamiseks pärast kohtuprotsessi lõppu — "olenevalt kujunenud olukorrast ja võimalikest taotlustest. Kuid see on juba teistsugune, kohtuprotsessist sõltumatu olukord," ütles välisministeeriumi esindaja.

Juurdlusversiooni kohaselt viibis Ukraina relvajõudude ohvitser Nadežda Savtšenko 17. juunil 2014. aastal pataljoni Aidar paiknemiskohas Luganski oblasti Slavjanoserbski rajoonis Metallisti asula piirkonnas, kus ta tegeles varjatud jälgimise ja miinipildujatule korrigeerimisega, sihituna Luganski miilitsa kontrollpunkti ja seal viibinud tsiviilisikute asukoha pihta, kus viibis kolm ВГТРК vene korrespondenti, kellest kaks — Igor Korneljuk ja Anton Vološin hukkusid.

Prokuratuur nõuab Savtšenkole 23-aastast vabadusekaotust, advokaadid ja kohtualune nõuavad kohtualuse süütuks tunnistamist.

Tedaolevalt kuulutab kohus otsuse Savtšenko asjas välja kahe päeva jooksul, 21. ja 22. märtsil.

Savtšenko väitis veendunult, et Venemaa annab ta Ukrainale tagasi. „Venemaa annab mu niikuinii Ukrainale üle, kas elava või surnuna," ütles ta. Praegu jätkab ta näljastreiki protesti märgiks selle vastu, et talle ei antud võimalust viimaseks sõnaks Donetski linnakohtus kus tema kohtuasja arutatakse.

Ukraina endise sõjaväelenduri advokaat Mark Feigin väitis ajakirjanikele, et kaitsja on tõestanud Savtšenko süütust, seetõttu tuleb ta kohtuotsusega õigeks mõista. "Ainus võimalik otsus on õigeksmõistev otsus. Kaitsja tõendas Savtšenko süütuse juba eeluurimise staadiumis," ütles Feigin.

 

Peamised teemad