11:47 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Sputnik

Sputnik võtab Aasia ja Euroopa regioonides tuure üles

© Sputnik /
Välisuudised
lühendatud link
3101

2016. aasta kevadel laiendab teabeagentuur ja raadio Sputnik oma kohalolekut Aasia ja Euroopa regioonides. Nii allkirjastas agentuur Sputnik koostöökokkuleppe Lõuna-Korea suurima teabeagentuuriga Yonhap ja käivitas partnerluse raames Ateena-Makedoonia uudisteagentuuriga tunniajalise kreekakeelse programmi raadiojaamas Praktoreio FM.

TALLINN, 11. märts — Sputnik. „Multimeedia võimalused ja informatsiooni edastamise kiirus on iga kaasaegsele meediaväljaandele võtmetähtsusega. Just see võimaldab agentuuril Sputnik olla juhtiv massiteabevahend ja rääkida operatiivselt ning noore kuulajaskonna seas populaarses formaadis sellest, millest teised ei räägi," ütles agentuuri Sputnik rahvusvahelise ringhäälingu juht
Anton Anissimov.

Infoagentuur Sputnik allkirjastas koostöökokkuleppe Lõuna-Korea suurima infoagentuuriga Yonhap, mis sai uueks sammuks partnerlussuhete arendamisel Lõuna-Korea massiteabevahenditega. Kokkulepe näeb ette kahepoolse erialaase koostöö arendamist, ühiseid projekte, samuti teabevahetust laias teemadevaldkonnas. Koostöö raames pannakse erilist rõhku Venemaa ja Lõuna-Korea kahepoolsete suhete, samuti turismi, kuultuuri, kunsti, majanduse ja äri arengut käsitlevale teabevahetusele. Lisaks leppisid pooled kokku oma riikides kõikvõimaliku kaasabi osutamises Sputnik и
Yonhap ajakirjanikele, teatas Sputnik pressiteenistus.

Koostöö raames Ateena-Makedoonia uudisteagentuuriga (ANA-MPA) käivitas agentuur Sputnik Thessaloníkis raadiojaamas Praktoreio — 104,9 FM tunniajalise kreekakeelse programmi, mis läheb eetrisse neli korda nädalas. Programmi juhib tuntud Kreeka ajakirjanik Dimitris Liatsos. Programmis käsitletakse uudiseid poliitika, ühiskonnaelu ja majanduse vallas. Sputnik lõpetas ehitustööd Aasia toimetuskeskuses Pekingis. Uuel pressikeskusel on kõige kaasaegsem sisseseade ja võimekus organiseerida videokonverentse mistahes maailma paigaga. Märtsi lõpul avab oma uksed
pressikeskus Minskis (Valgevene).

Sputnik on uudisteagentuur ja raadio multimeedia informatsiooni esindustega kümnetes riikides. Agentuuri Sputnik koosseisu kuuluvad võrguleheküljed rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiod, oleme esindatud sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

 

 

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26