18:52 21. Veebruar 2018
Tallinn-7°C
Kuula otse
Viis aastat kestnud kodusõda on nõudnud 270 000 inimese elu.

Süüria opositsioon osaleb rahukõnelustel

© Sputnik / Илья Питалев
Välisuudised
lühendatud link
13 0 0

Süüria peavoolu opositsiooniühendus Läbirääkimiste Ülemkomitee (HNC) teatas reedel osalemisest 14. märtsil ÜRO vahendusel Genfis peetavatel rahukõnelustel Süüria valitsusega.

TALLINN, 11. märts — Sputnik. HNC ütles ajakirjanikele jagatud avalduses, et kavatseb osaleda läbirääkimistel osana "pühendumusest rahvusvahelistele jõupingutustele peatada vägivald ja leida poliitiline lahendus".

ÜRO eriesindaja Staffan de Mistura on öelnud, et sisulised kõnelused algavad 14. märtsil ega kesta üle 10 päeva, teatas BNS.

Süüria valitsuse allikas kinnitas nädala algul, et president Bashar al-Assadi režiimi esindav delegatsioon võtab kõnelustest osa.

HNC ütles avalduses, et tema delegatsioon keskendub "täitevvõimuga ajutise valitsusorgani loomisele". President Assadil tulevases valitsuse kohta ei ole, rõhutas opositsiooniühendus.

HNC sõnul ei sea nad kõnelustel osalemisele mingeid eeltingimusi, kuid soovivad, et osapooled lubaksid pidada kinni rahvusvahelistest kokkulepetest inimõigusküsimustes.

Ülemkomitee peakoordinaator Riad Hijab ütles, et opositsioon on valmis kasutama iga võimalust, et "süüria rahva kannatusi leevendada".

Süüria rahukõnelused algasid Genfis veebruari alguses, ent katkesid peagi Süüria valitsusvägede pealetungi tõttu Aleppo provintsis.

Süürias kehtib alates 27. veebruarist USA ja Venemaa vahendatud relvarahu, mis ei laiene äärmusrühmitusele Islamiriik (IS) ja terrorivõrgustiku Al-Qaeda harule Al-Nusra Rinne.

Viis aastat kestnud kodusõda on nõudnud 270 000 inimese elu.

 

Peamised teemad