03:57 16. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1321
  • RUB75.9875
Hotell Etoile du Sud (Lõunatäht).

Terroristid ründasid Grand Bassami turismikuurorti

© REUTERS / LUC GNAGO
Välisuudised
lühendatud link
11 0 0

TALLINN, 14. märts — Sputnik. Elevandiluuranniku kuurordis Grand-Bassamis hukkus pühapäeval vähemalt 14 tsiviilisikut ka kaks julgeolekujõudude töötajat, kui hambuni relvastatud isikud avasid tule lääne turistide seas populaarsetes hotellides ja nende juures asuvas rannas, teatasid pealtnägijad ja võimuesindajad.

"Kaotused on rasked. Terroristidel õnnestus tappa vähemalt 14 tsiviilisikut ja kaks julgeolekutöötajat," ütles president Alassane Ouattara, teatas BNS.

Uudisteagentuuri AFP fotograaf teatas varem, et nägi isiklikult rannal vähemalt seitset surnukeha ning veel üht hotellis Etoile du Sud (Lõunatäht).

Kõik ründajad tapeti.

Siseminister Hamed Bakayoko ütles riigitelevisioonis, et kolme hotelli rünnanud kuus relvastatud isikut on "neutraliseeritud".

"Relvastatud mehed ründasid kolme hotelli. Julgeolekujõud sekkusid otsekohe ning suutsid kuus terroristi neutraliseerida," sõnas Bakayoko.

Rünnaku eest võttis vastutuse Al-Qaeda Põhja-Aafrika haru, teatas islamistide võrgukülgi jälgiv monitooringufirma SITE Intelligence Group.

"Allahi armust ja tema jagatud edust tulenevalt õnnestus meie Al-Qaeda Islami Maghrebi rüütlitel rünnata Grand Bassami turismikuurorti," kirjutasid islamistid internetis.

 

Peamised teemad