13:37 14. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1403
  • RUB77.4814
Ankaras pommiplahvatuse toime pannud naisterroristi isik on tuvastatud

Ankaras pommiplahvatuse toime pannud naisterroristi isik on tuvastatud

© REUTERS / STRINGER
Välisuudised
lühendatud link
14 0 0

Türgi võimud on tuvastanud Ankaras plahvatuse toime pannud naisterroristi isiku ja kindlaks teinud tema kuuluvuse riigis keelatud Kurdi Tööparteisse (PKK), teatab esmaspäevane ajaleht Sözcü, viidates allikana õiguskaitseorganitele.

ТАLLINN, 14. märts — Sputnik. Suure purustusjõuga plahvatus kärgatas pühapäeva õhtul bussipeatuses otse Türgi pealinna südames, peaministri ühe kontori vahetus läheduses ajastatuna tunnile, mil tänavad olid rahvast täis, teatas RIA-Novosti. Plahvatas autopomm, mis oli paigutatud kahe autobussi vahel seisnud sõidautosse.

Türgi tervishoiuministeeriumi teatel hukkus kohapeal 37 inimest, sealhulgas vähemalt üks terrorist. Kannatada sai 125 inimest, 71 haavatut on viidud haiglasse.

Väljaanne annab teada oletatava terroristi nime — Ceher Chagla Demir, kelle isik on kindlaks tehtud sõrmejälgede põhjal. Varasemast oli ta sattunud politsei tähelepanu orbiiti seoses kuulumisega PKKsse ja terroristliku propagandategevusega ning tema suhtes oli alustatud kohtumenetlust, mis aga ei olnud veel jõudnud otsuse väljakuulutamiseni. Allikate teatel õppis naisterrorist Türgi lääneosas paikneva Balıkesiri linna ülikoolis, 2013. aastal astus ta terroristliku organisatsiooni ridadega.

Ajalehe Hurriyet andmetel sooritati terroriakt Ankaras kahe enesetaputerroristi — mehe ja naise käe läbi.

Kurdistani Rahvuskongressi esindaja Moskvas Selahattin Soro teatas agentuurile RIA Novosti, et Kurdi Tööpartei ei ole plahvatusega Ankaras seotud, sest „see ei ole tema käekiri", kuid Türgi võib kasutada terroriakti ettekäändena sekkuda olukorda naaberriikides.

„Selle rünnaku taga ei saa olla Kurdi Tööpartei, kuna see ei ole tema käekiri. PKK ei korralda massilisi terrorirünnakuid juhuslike inimeste vastu, ta võitleb vaid nendega, kes rõhujatena valitsevad lihtrahva üle," ütles Soro intervjuus agentuurile.

USA teadis kavandatavast terroriaktist

USA saatkond Ankaras sai veel möödunud nädalal Türgi valitsuselt hoiatussõnumi võimaliku terrorirünnaku kohta, selgub ameeriklaste diplomaatilise esinduse avaldusest.

Märgitakse, et diplomaadid said ähvardavast ohust teada valitsuse sotsiaalvõrgustiku kaudu ja seejärel saadi neile teadaannetele kinnitust ka Türgi võimudelt. Saadud informatsioonist lähtudes edastas USA saatkond USA kodanikele hoiatuse võimaliku ohu eest mõned päevad enne plahvatuse toimumist.

 

 

Samal teemal

Ankara autopommiplahvatuse ohvrite arv tõusis 37-ni

Peamised teemad