11:27 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Valge Maja reageeris Putini otsusele ettevaatlikult.

Valge Maja: on vaja vaadata, millised täpselt on Venemaa kavatsused

© AP Photo / Michael Sohn
Välisuudised
lühendatud link
2310

Valge Maja reageeeris esmaspäeval ettevaatlikult Vene presidendi Vladimir Putini üllatuslikule otsusele suurem osa Venemaa väekontingendist Süüriast välja viia. Vene diplomaatia on saanud käsu intensiivistada jõupingutusi poliitilise lahenduse saavutamiseks.

TALLINN, 15. märts — Sputnik. "Ma ei ole neid teateid näinud ning antud hetkel on mul raske hinnata, milline mõju on sellel läbirääkimistele, milliseid muutusi see dünaamikasse toob. Nii et vaja on vaadata, millised täpselt on Venemaa kavatsused," ütles Valge Maja pressiesindaja Josh Earnest.

Ta lisas, et ei oska kommenteerida, kas Venemaa otsus on Ühendriikidega kooskõlastatud, teatas BNS.

Putin andis oma kaitseministrile korralduse hakata alates teisipäevast välja viima suuremat osa Vene väegrupist Süürias.

Venemaa otsus alustada vägede väljaviimist Süüriast aitab Moskval intensiivistada jõupingutusi poliitilise lahenduse saavutamiseks, ütles esmaspäeval Vene suursaadik ÜRO-s. "Meie diplomaatia on saanud ülaltpoolt käsu intensiivistada meie jõupingutusi poliitilise lahenduse saavutamiseks," lausus Tšurkin ajakirjanikele ÜRO Julgeolekunõukogu Süüria-teemalise kohtumise eel.

"Me oleme nüüd poliitilises režiimis, vaenutegevuse lakkamise režiimis," lisas ta.

"Me arvame, et meie väed tegutsesid väga tõhusalt," märkis Tšurkin. "Meie sõjaline kohalolek seal säilib. See on suunatud peamiselt sellele, et tagada püsiv vaherahu, vaenutegevuse peatamine," lisas Vene suursaadik ÜRO-s.

 

Samal teemal

Venemaa alustas väegrupi väljaviimist Süüriast

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26