10:59 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
7 0 0

Moskva otsust alustada Vene väegrupi põhiosa äraviimist Süüriast tuleks näha positiivse märgina relvarahu jaoks, ütles Iraani välisminister Mohammad Javad Zarif teisipäeval.

TALLINN, 15. märts — Sputnik. Zarif rõhutas Canberras pärast kohtumist Austraalia kolleegi Julie Bishopiga Iraani positsiooni, mille keskmes on vajadus relvarahu ja poliitilise lahenduse järele Süürias.

"Pooliku relvarahu püsimine Süürias on hea uudis, see on midagi, mida me oleme taotlenud viimased kaks ja pool, kolm aastat," lausus islamivabariigi esidiplomaat, teatas BNS.

Venemaa teadaanne Vene vägede põhiosa väljaviimisest viitab sellele, et nad ei näe vahetut vajadust relvarahu püsimiseks jõudu kasutada, sõnas ta. "See peaks olema iseenesest positiivne märk. Nüüd peame ootama ja vaatama, mis saab edasi," lausus Zarif.

Süürias kehtib 27. veebruarist relvarahu, mis ei laiene äärmusrühmitusele Islamiriik (IS) ja Al-Qaeda harule Al-Nusra Rinne.

Zarifi sõnul on rahvusvaheline kogukond Daeshi (IS) ja Nusra vastu ühtne. "Sõnum, mida rahvusvaheline kogukond on Daeshile ja teistele äärmusorganisatsioonidele saatnud ja peaks ka edaspidi saatma, on, et meie võitlus nende vastu on järelejätmatu," ütles Iraani välisminister.

Mitte keegi ei tohiks käsitleda IS-i või teisi äärmusorganisatsioone hoovana "isegi ajutiste poliitiliste võitude saavutamiseks".

"Loodan, et see sõnum jõuab kohale kõigile regioonis," sõnas Zarif.

 

Samal teemal

Venemaa alustas väegrupi väljaviimist Süüriast
Valge Maja: on vaja vaadata, millised täpselt on Venemaa kavatsused
Ülesanne on täidetud - Putin andis korralduse alustada väegrupi väljaviimist Süüriast

Peamised teemad