03:29 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Venemaa otsustas oma õhujõud Süüriast osaliselt ära tuua Süüria rahva ja Lähis-Ida regiooni huvides, mitte kellegi meeleheaks, ütles Vene välisminister Sergei Lavrov teisipäeval.

Venemaa tundub täitvat otsust vägede Süüriast äraviimisest

© Sputnik / Эдуард Песов
Välisuudised
lühendatud link
24 0 0

Tundub, et Venemaa rakendab otsust viia Süüriast ära enamik oma sealsetest üksustest, kuid kindla seisukoha võtmiseks on veel liiga vara, teatas Valge Maja teisipäeval.Venemaa aga ei lahkunud Süüriast kellegi meeleheaks, ütles Venemaa välisminister.

TALLINN, 15. märts — Sputnik. "Esialgsed andmed viitavad sellele, et Venemaa on oma otsust täitmas," lausus Valge Maja pressiesindaja Josh Earnest.

Venemaa president Vladimir Putin andis esmaspäeval korralduse tuua kodumaale suurem osa Vene väegrupist Süürias, kuna nende ülesanne riigis on täidetud. Vägede väljaviimise alguseks määras Putin teisipäeva ning esimesed lennukid saabusid samal päeval Süüriast Voroneži.

Venemaa otsustas oma õhujõud Süüriast osaliselt ära tuua Süüria rahva ja Lähis-Ida regiooni huvides, mitte kellegi meeleheaks, ütles Vene välisminister Sergei Lavrov teisipäeval.

"Neid otsuseid ei langetatud kellegi meeleheaks või selleks, et keegi meid kiidaks. Lähtusime Lähis-Ida regiooni huvidest ning selleks, et mobiliseerida terrorismivastasele võitlusele võimalikult suurt rahvusvahelist toetust," ütles Lavrov ajakirjanikele.

 

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  47
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  19
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47