05:24 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Venemaa otsustas oma õhujõud Süüriast osaliselt ära tuua Süüria rahva ja Lähis-Ida regiooni huvides, mitte kellegi meeleheaks, ütles Vene välisminister Sergei Lavrov teisipäeval.

Venemaa tundub täitvat otsust vägede Süüriast äraviimisest

© Sputnik / Эдуард Песов
Välisuudised
lühendatud link
24 0 0

Tundub, et Venemaa rakendab otsust viia Süüriast ära enamik oma sealsetest üksustest, kuid kindla seisukoha võtmiseks on veel liiga vara, teatas Valge Maja teisipäeval.Venemaa aga ei lahkunud Süüriast kellegi meeleheaks, ütles Venemaa välisminister.

TALLINN, 15. märts — Sputnik. "Esialgsed andmed viitavad sellele, et Venemaa on oma otsust täitmas," lausus Valge Maja pressiesindaja Josh Earnest.

Venemaa president Vladimir Putin andis esmaspäeval korralduse tuua kodumaale suurem osa Vene väegrupist Süürias, kuna nende ülesanne riigis on täidetud. Vägede väljaviimise alguseks määras Putin teisipäeva ning esimesed lennukid saabusid samal päeval Süüriast Voroneži.

Venemaa otsustas oma õhujõud Süüriast osaliselt ära tuua Süüria rahva ja Lähis-Ida regiooni huvides, mitte kellegi meeleheaks, ütles Vene välisminister Sergei Lavrov teisipäeval.

"Neid otsuseid ei langetatud kellegi meeleheaks või selleks, et keegi meid kiidaks. Lähtusime Lähis-Ida regiooni huvidest ning selleks, et mobiliseerida terrorismivastasele võitlusele võimalikult suurt rahvusvahelist toetust," ütles Lavrov ajakirjanikele.

 

 

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27