04:22 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Välisuudised
lühendatud link
7428

Küsitlus USA-s, Ühendkuningriigis ja Hollandis viidi läbi suure uurimisfirma Populus poolt 4. kuni 9. märtsini 2016. aastal.

TALLINN, 16. märts — Sputnik. Sputnik.Mnenija (Sputnik.Arvamused) andmetel leiavad umbes kolmandik ameeriklastest, hollandlastest, inglastest, prantslastest ja itaallastest, et Krimm on Venemaa osa. Küsitlus viidi läbi infoagentuuri ja raadio Sputnik tellimusel uuringufirma Populus poolt USA-s, Ühendkuningriigis ja Hollandis ning suurima Prantsusmaa uuringufirma Ifop poolt Prantsusmaal, Itaalias ja Saksamaal.

Kolmandik eurooplastest ja ameeriklastest peab Krimmi Venemaa osaks.
Kolmandik eurooplastest ja ameeriklastest peab Krimmi Venemaa osaks.

Küsimusele, "Kas Teie arvates on Krimm Venemaa osa või mitte," vastas 39% Itaalia ja 37% Saksamaa elanikest, et nad on veendunud, et Krimm on Venemaa osa. Ühendkuningriigis ja Hollandis oli see protsent vastavalt 33% ja 32%. USA-s ja Prantsusmaal on nende osa, kes peavad Krimmi Venemaale kuuluvaks, 26%, seejuures oli USA-s kõige suurem osakaal "ei tea" vastanuid — 42%.

Küsitlus USA-s, Ühendkuningriigis ja Hollandis viidi läbi suure uurimisfirma Populus poolt 4. kuni 9. märtsini 2016. aastal. Küsitlusel osales 3092 üle 18 aasta vanust respondenti: Hollandis 1004, Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigis 1085 ja USA-s 1003. Valim esindab elanikkonna jaotust soo, vanuse, geograafilise paiknemise ja elukutse järgi. Prantsusmaal, Itaalias ja Saksamaal viidi küsitlus läbi 6.-10. märtsini 2016. aastal Prantsusmaa vanima avaliku arvamuse uuringuid läbi viiva firma Ifop poolt. Küsitlusest võttis osa 3001 üle 18 aasta vanust respondenti: Prantsusmaal 1005, Saksamaal 1002 ja Itaalias 994. Valim esindab elanikkonna jaotust soo, vanuse, geograafilise paiknemise ja elukutse järgi. Valimi viga ei ületa 3,1% 95% tõenäosuse juures.

Õiend projekti Sputnik.Mnenija (Sputnik.Arvamused) kohta. Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitus 2015. aasta jaanuaris. Partneritena kaasati tuntud uuringufirmad Populus ja Prantsusmaa vanima avaliku arvamuse uuringutega tegelev firma Ifop. Sputnik.Mnenija projekti raames korraldatakse regulaarselt avaliku arvamuse küsitlusi Euroopa riikides ja USA-s kõige aktuaalsemates sotsiaalsetes ja poliitilistes küsimustes.

Sputnik on uudisteagentuur ja raadio multimeedia teabeesindustega kümnetes riikides. Sputnik koosseisu kuuluvad võrgulehed rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadio, mobiilirakendused ja esindatused sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

 

 

Peamised teemad