13:38 14. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1403
  • RUB77.4814
Politsei pidas 16. märtsil toimunud marsil avaliku korra rikkumise pärast kinni britt Graham Phillipsi.

16. märtsi marsil kinni peetud Briti ajakirjanik deporteeriti

© Sputnik / Оксана Джадан
Välisuudised
lühendatud link
4414

Politsei pidas 16. märtsil toimunud marsil avaliku korra rikkumise pärast kinni britt Graham Phillipsi. Siseminister nimetas ajakirjaniku Lätis viibimist ebasoovitavaks.

TALLINN, 17. märts — Sputnik. Ajakirjanik Graham Phillips, kes peeti kinni Riias SS leegionäride rongkäigu ajal, teatas, et Läti võimud saatsid ta välja, keelates kolmeks aastaks sissesõidu riiki.

Ajakirjaniku sõnul andsid võimud talle Lätist lahkumiseks kaks varianti, kas lennukiga Ühendkuningriiki või isikliku sõiduautoga Venemaale. Phillips tegi täna öösel reportaaži enda viibimisest Läti ja Venemaa piiril, teatas Läti Sputnik.

Läti politsei pidas Phillipsi kinni Riias SS leegionäride marsi ajal. Ajakirjanik püüdis leegionäride ja nende pooldajate kolonnist mööda pääseda. Turvajad takistasid teda. Siis karjus Phillipps „Miks te ülistate fašismi?" Politsei pidas ajakirjaniku kinni ja toimetas ürituse toimumiskohaste eemale.

Politsei andmetel peeti Philips kinni avaliku korra rikkumise pärast. Tema suhtes koostati väärteoprotokoll. Politseijaoskonnas veetis ajakirjanik mõne tunni. Kõik toimunu jäädvustas ta videokaameraga.

Briti ajakirjaniku Grehem Phillipsi viibimine Lätis on ebasoovitav, kuid musta nimekirja otsustati teda mitte kanda, teatas ajakirjanikele Läti siseminister Richards Kozlovskis. „Ma leian, et tema poolt oli see ilmne provokatsioon, kuid arvestades, et ta on ajakirjanik, otsustati teda musta nimekirja mitte kanda. Minu isiklik arvamus, et ta on Lätis ebasoovitav," ütles minister.

Phillips märkis omakorda, et ei provotseerinud, vaid kasutas õigust küsimust esitada.

Läti SS leegionäride ja nende pooldajate marss toimub Riias igal aastal. See kutsub esile kogu maailma antifašistlike organisatsioonide rahulolematust ja nördimust.

Vene Föderatsiooni saatkond Lätis teatas portaalile Sputnik, et hindab 16. märtsi meeleavaldust Riias kui miljonite erinevast rahvusest süütult hukkunud inimeste mälestuse solvamist ja Läti rahvusvaheliste kohustuste ignoreerimist.

 

 

Samal teemal

Ainult rahu: politsei lahutas Riias leegionäre ja antifašiste

Peamised teemad