03:59 16. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1321
  • RUB75.9875
Tapmise eeluurimine on lõpule viidud, viiele asjaosalisele on esitatud süüdistus.

Meedia: jälgitava SIM-kaardi kasutamine paljastas Nemtsovi tapjad

© Sputnik / Антон Денисов
Välisuudised
lühendatud link
32 0 0

Kõne võtmine SIM-kaardilt, mida oli kasutatud Nemtsovi tulistamise piirkonnas vahetult enne, kuid välja lülitatud kohe pärast mõrva, aitas uurijatel jõuda mõrva oletatavate täideviijateni.

TALLINN, 17. märts — Sputnik. Nemtsovi mõrva üht kaasosalist Anzor Gubaševit aitas tabada tema poolt ebaseaduslikult soetatud SIM-kaardilt tehtud kõne, teatab RIA Novosti viitega ajalehe "Kommersant" uurimisele lähedal seisvale allikale.

Nagu teatatakse, sai uurimine juba järgmisel päeval pärast poliitiku mõrva nimekirja kõikidest mobiiltelefonidest ja SIM-kaartidest, mis asusid Suure Moskvoretski silla piirkonnas, kui Nemtsov seal maha lasti. Uuritavaid numbrid oli vähe, kuna sel ajal sündmuskoha lähedal inimesi praktiliselt polnud. Lisaks jäeti uuritavate abonentide nimekirjast välja registreeritud numbrid ja need, millel ei saanud tapmisega teadaolevalt pistmist olla.

Uurimise tähelepanu köitis mitu SIM-kaarti, mida enne kuriteo toimepanemist, kuni tulistamise hetkeni välja, aktiivselt kasutati, kuid millelt kohe pärast seda kõnede võtmine lõppes. Telefonide omanikke ei õnnestunud esialgu kindlaks teha, kuna need SIM-kaardid olid registreeritud variisikutele. Pealegi ei võetud nendelt numbritelt rohkem kõnesid üldse ning seepärast polnud neid võimalik ka jälitada. Kuid kaks päeva pärast tapmist tehti ühelt jälitatavalt numbrilt äkki kõigest paarisekundiline kõne Inguššiasse.

Ajalehe andmetel aitas see uurimisel tuvastada, et telefon, millesse oli pandud "jälitatav" SIM-kaart, kuulus Inguššia elanikule Anzor Gubaševile.

Hiljem selgus, et too helistas Inguššiasse "jälitatavalt" kaardilt, sellepärast, et telefonis endas olnud kaardil oli kõneaeg otsa saanud.

"Tema sidemete, telefonikontaktide ja valvekaamerate andmete uurimine omakorda võimaldas politseinikel kiiresti tuvastada neli ülejäänud mõrva kaasosalist ja täpselt nädal pärast kuriteo toimepanemist nad faktiliselt üheaegselt kinni pidada," selgub ajalehe materjalidest.

Nemtsov, kes tapeti püstolilaskudega ööl vastu 28. veebruari 2015.a. oli 1990-ndatel aastatel mitmetel kõrgetel ametikohtadel Venemaa valitsuses, 2000. aastal läks ta üle opositsiooni ja oli tapmise hetkel Jaroslavli oblasti saadik Riigiduumas.

Tapmise eeluurimine on lõpule viidud, viiele asjaosalisele on esitatud süüdistus. Nendeks on eeldatav täideviija Zaur Dadajev; Hamzat Bahajev, kes eeluurimise versiooni kohaselt edastas kaasosalistele informatsiooni ja pidi neid pärast kuriteo toimepanemist varjama; Temirlan Eskerhanov, keda süüdistatakse Nemtsovi liikumismarsruudi väljaselgitamises ja vennad Anzor ja Šadid Gubaševid.

Kuriteo tellijate ja organiseerijate suhtes läbi viidav kriminaalmenetlus jätkub. Kuriteo eeldatav organisaator Ruslan Muhudinov on kuulutatud rahvusvaheliselt tagaotsitavaks.

 

 

Peamised teemad