11:47 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Türgi peaminister Ahmet Davutoğlu.

Põgenike küsimus ei ole kauplemise objekt

© REUTERS / Emmanuel Dunand/Pool
Välisuudised
lühendatud link
6 0 0

Türgi peaminister Ahmet Davutoğlu hoiatas reedel Euroopa Liidu liidreid, et Ankara pakkumine Euroopasse suunduva põgenikevoo peatamiseks on humanitaariseloomuga ja põgenike üle kauplema ei hakata.

TALLINN, 18. märts — Sputnik. Brüsselisse Euroopa Ülemkogule saabudes ütles Davutoğlu, Türgi jaoks ei ole põgenike küsimus kauplemise objekt, vaid asi on väärtustes, nii humanitaarväärtustes kui euroopalikes väärtustes.

"EL-il ja Türgil on ühesugune siht, ühesugune eesmärk aidata iseäranis Süüria põgenikke ja et meie mandril oleks uus ja rõõmsam tulevik," lisas Türgi peaminister enne kohtumist Euroopa Ülemkogu alalise eesistuja Donald Tuskiga, teatas BNS.

Tusk esitab Davutoğlule EL-i plaani rändekriisi lahendamiseks, mis nõuaks Türgilt kõigi Kreekasse jõudnud põgenike tagasivõtmist, kuid pakuks vastutasuks raha ja Türgi EL-i liitumiskõneluste kiirendamist.

Euroopasse on alates 2015. aasta algusest saabunud umbes 1,2 miljonit migranti. Suure osa neist moodustavad Türgist tulnud Süüria sõjapõgenikud.

"Ma olen kindel, et me saavutame oma eesmärgi aidata kõiki põgenikke, ja süvendame ka oma suhteid," ütles Davutoğlu.

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26