05:41 16. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1321
  • RUB75.9875
Doni-äärses Rostovis kukkus laupäeva varahommikul rasketes ilmaoludes alla Dubaist saabunud reisilennuk Boeing 737.

Lennuki must kast on leitud

© Sputnik / Сергей Пивоваров
Välisuudised
lühendatud link
16 0 0

Vene president Vladimir Putin avaldas kaastunnet kõigile, kes kaotasid omaksed ööl vastu laupäeva Doni-äärses Rostovis alla kukkunud lennukis.

TALLINN, 19. märts — Sputnik. Doni-äärse Rostovi lennuõnnetuse võimalike põhjuste hulgas ei kaaluta terroriakti, ütles Vene päästeteenistuse allikas laupäeval Interfaxile. "Tundub, et õnnetusel olid mingid mehaanilised põhjused," ütles allikas.

Doni-äärses Rostovis kukkus laupäeva varahommikul rasketes ilmaoludes alla lennufirma FlyDubai reisilennuk Boeing 737. Dubaist saabunud lennuki parda oli 55 reisijat ja seitse meeskonnaliiget, kes kõik hukkusid.

Lennuliiklust jälgiva Flightradar24 andmetel tegi Boeing 737 kolm maandumiskatset, enne kui maandumisrajast paarisaja meetri kaugusel alla kukkus ja põlema süttis.

Ukraina välisministeeriumi teatel sai lennuõnnetuses surma kaheksa ukrainlast.

Vene peakonsul Dubais ütles, et esialgsetel andmetel oli meeskonnaliikmete hulgas kaks Hispaania kodanikku ning üks Vene, Kreeka, Colombia, Kõrgõzstani ja Seišellide kodanik.

Küprose konsulaat Krasnodaris on aga öelnud, et lennuki kapten oli Küprose kodanik.

Lennuki must kast on leitud ja selle seisundit uuritakse, ütles lennuõnnetuse asjaolude uurimiseks moodustatud komisjon.

Vene president Vladimir Putin avaldas kaastunnet kõigile, kes kaotasid omaksed ööl vastu laupäeva Doni-äärses Rostovis alla kukkunud lennukis.

President andis Rostovi oblasti kubernerile ja eriolukordade ministrile käsu ohvrite perekondade eest hoolt kanda, vahendas presidendi pressisekretär Dmitri Peskov laupäeva hommikul.

"Kuberner Vassili Golubev ja eriolukordade minister Vladimir Putškov raporteerisid Vladimir Putinile õnnetuspaigal läbi viidavate otsingute ja päästetööde käigust. Riigipea ütles, et nüüd on kõige tähtsam töö hukkunute perekondade ja lähedastega," ütles Peskov.

 

Samal teemal

Venemaal Rostovis hukkus lennuõnnetuses 61 inimest

Peamised teemad