08:50 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Venemaa pommitamiskampaania Süürias sai alguse 30. septembril.

"Osalemise eest Süüria sõjalises operatsioonis"

Министерство обороны РФ
Välisuudised
lühendatud link
28 0 0

Vene kaitseministeerium kuulutas esmaspäeval välja riigihanke 10 300 medali tootmiseks, et autasustada Süüria sõjaoperatsioonis osalenud sõdureid.

TALLINN, 29. märts — Sputnik. Hanke koguväärtus on 2,2 miljonit rubla (28 700 eurot) ning medalite hulk annab aimu sõjaoperatsioonis osalenud Vene sõdurite arvust.

Medali nimeks on "Süüria sõjaoperatsioonis osalenule" ning see loodi 30. novembril. Vene meedia teatel anti see autasu märtsis Süüriast naasnud pilootidele, teatas BNS.

Pildid medalist on levinud ka sotsiaalmeediasse ning autasul on kujutatud Süüria kaardi taustal sõjalennukeid ja —laeva.

Venemaa pommitamiskampaania Süürias sai alguse 30. septembril. President Vladimir Putin kutsus 14. märtsil tagasi osa sealsetest Vene sõjajõududest.

Kreml tõrjub väiteid Vene maavägede sõdimisest Süürias, kuid mitmed ametnikud tunnistasid hiljuti, et Moskva saadetud vägede seas oli ka eriüksuslasi. AFP ajakirjanikud nägid möödunud nädalal Süüria iidses linnas Palmyras suurtükkidega tegutsenud Vene sõjaväelasi.

 

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  52
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  78