15:22 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Sputnik.

Sputnik on blokeeritud Läti võimude poolt

© Sputnik / Александр Кряжев
Välisuudised
lühendatud link
15394

Sputnik Latvia sai ametliku teatise ressursi sulgemise kohta .lv domeenitsoonis.

TALLINN, 29. märts — Sputnik. Vastavalt domeeniregistri ametlikule kirjale, mis viitab Läti välisministeeriumile tehtud järelepärimisele „on domeeninime sputniknews.lv registreerimine vastuolus Euroopa Liidu Nõukogu määrusega, mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses Ukraina territoriaalset terviklikkust, suveräänsust ja sõltumatust kahjustava või ohustava tegevusega". Kirjas märgitakse, et antud määruse sätete rikkumine võib vastavalt Läti vabariigi kriminaalkoodeksile olla kriminaalvastutusele võtmise aluseks.

„Lätikeelne Sputnik ei ole rikkunud ühtegi Läti ega Euroopa Liidu kehtiva seadusandluse sätet. Ressursi sulgemine.lv domeenitsoonis viitab otsese tsensuuri kehtestamisele Läti võimude poolt. Sellega rikuvad Läti võimud otseselt meediaväljaannete õigust teavet koguda ja seda levitada," teatas Sputnik peatoimetaja Margarita Simonjan.

Sputnik on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik sisaldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Samal teemal

Sputnik Latvia naasis ja sai lugejatele kättesaadavaks domeenitsoonis .com

Peamised teemad