05:16 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Armeenia ning Aserbaidžaan süüdistasid laupäeval teineteist raskerelvastuse kasutamises ning vägivalla eskaleerimises vaidlusaluses Mägi-Karabahhi piirkonnas.

Putin kutsus üles kohesele relvarahule Mägi-Karabahhis

© Sputnik / Илья Питалев
Välisuudised
lühendatud link
25 0 0

Venemaa president Vladimir Putin kutsus laupäeval üles kohesele relvarahule vaidlusaluses Mägi-Karabahhis pärast teateid raskerelvastuse kasutamise kohta nii Armeenia kui Aserbaidžaani poolt.

TALLINN, 2. aprill — Sputnik. "President Putin kutsus konflikti osapooli üles järgima kohest relvarahu ning rakendama vaoshoitust, vältimaks ohvrite arvu kasvamist," teatas Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.

Armeenia ning Aserbaidžaan süüdistasid laupäeval teineteist raskerelvastuse kasutamises ning vägivalla eskaleerimises vaidlusaluses Mägi-Karabahhi piirkonnas, teatas BNS.

"Aserbaidžaan alustas reede õhtul ulatuslikku rünnakut tankide, suurtükkide ja helikopteritega Karabahhi eesliinil," teatas Armeenia kaitseministeerium laupäeval. Samuti teatas Jerevan Aserbaidžaani helikopteri allatulistamisest ning aserite "suurtest kaotustest".

"Karabahhi armee vastulöögi tulemusena löödi suuri kaotusi kandnud Aserbaidžaani väed tagasi," teatas kaitseministeerium avalduses. Hetkel kestavad piirkonnas "ulatuslikud lahingud", lisati.

Aserbaidžaan on teated oma helikopteri allatulistamise kohta tagasi lükanud ning on rõhutanud, et pealetungi suurtükkidega alustas Armeenia pool.

"Aserbaidžaani väed on rakendanud vastumeetmeid Armeenia vägede vastu," teatas Aserbaidžaani kaitseministeerium.

Karabahhi kaitseministeeriumi sõnul on armeenlaste külade vastu suunatud Aserbaidžaani suurtükitules hukkunud üks 12-aastane poiss.

Mägi-Karabahh on enamasti armeenlastega asustatud endine Aserbaidžaani autonoomne oblast, mille staatuse üle puhkes 1980. aastate lõpus relvastatud konflikt aserite ja armeenlaste vahel. Lahingutes hukkus hinnanguliselt 30 000 inimest ning ala läks Armeenia ja kohalike separatistide kontrolli alla.

Aserbaidžaan on ähvardanud separatistlikku piirkonda jõuga liita, kui rahukõnelused kahe poole vahel läbi kukuvad.

 

Peamised teemad