11:12 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
144 0 0

Ameerika laeva märgates pöördusid lendurid kõrvale, nagu eeskirjad ette näevad, selgitas kaitseministeeriumi esindaja Igor Konašenkov. Ministeerium juhtis tähelepanu, et vahejuhtum toimus võrdlemisi lähedal Venemaa mereväebaasile.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Venemaa õhu-kosmosejõudude lendurid sooritasid lennu Balti mere kohal kõiki ohutusmeetmeid järgides, teatas Vene Föderatsiooni kaitseministeeriumi ametlik esindaja kindralmajor Igor Konašenkov, kommenteerides Ameerika Ühendriikide avaldust venelaste Su-24 ohtlikust lennust nende hävitaja kõrval.

Kindral märkis, et lennukite marsruut kulges tõesti üle piirkonna, kus asus Ameerika sõjalaev. Konašenkov toonitas, et sellest kohast seitsmekümne kilomeetri kaugusel paikneb Vene mereväebaas.

„Märgates laeva visuaalse nähtavuse ulatuses sooritasid vene lendurid pöörde, järgides seejuures kõiki ohutuseeskirju," ütles Konašenkov.

Kaitseministeeriumi esindaja märkis, et Venemaa õhu-kosmosejõud täidavad lennuülesandeid kõiki rahvusvahelisi lennueeskirju järgides.

USA väejuhatus Euroopas avaldas kolmapäeval video ja fotokaadrid, millel vene lennukid ja helikopterid justnagu lähenesid USA sõjalaevale. Ameerika pool väljendas oma muret juhtunu üle, nimetades niisugust käitumist „ebaprofessionaalseks ja ohtlikuks". Pentagoni esindaja teatas, et pommitaja Su-24 lendas nende hävitajast vähem kui kümne meetri kaugusel.

Leedu poliitikud nimetavad huligaansuseks ja provokatsiooniks Vene hävitaja ülelendu USA sõjalaevast Läänemerel. "Venelased üritavad näidata, et nad on siin peremehed, et see on nende mõjuala," ütles ajakirjanikele Tööerakonna esindaja, julgeoleku- ja kaitsekomisjoni esimees Artūras Paulauskas, teatab BNS.

Paulauskase sõnutsi ei pea Leedu sellele esialgu reageerima, kõigepealt tuleb ära oodata USA seisukoht.

"Laev saabus sõbraliku missiooniga, selline jõunäitamine ei lisa aga Venemaale endale ei lugupidamist ega mõistmist. Sellise käitumisega kahjustab Kreml kõige rohkem Venemaad ennast," ütles ajakirjanikele komisjoni liige, endine kaitseminister kristlik demokraat Rasa Juknevičienė.

USA saatkond kinnitas neljapäeva hommikul, et USA sõjalaev USS Donald Cook saabus Klaipėda sadamasse.

 

Samal teemal

Allikas: Vene hävitajad tegid Läänemerel USA sõjalaeva kohal ülelende
USA komandör: Vene manöövrid ei vasta rahvusvahelistele standarditele
Vene hävitajad tegid Läänemerel USA sõjalaeva kohal ülelende.

Peamised teemad