11:33 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
V. Putin.

Putin süüdistas Türgi juhtkonda koostöös äärmuslastega

© Sputnik / Сергей Гунеев
Välisuudised
lühendatud link
8 0 0

Praegune Türgi juhtkond teeb äärmuslastega pigem koostööd kui võitleb, arvas Venemaa president Vladimir Putin.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. "Tänane Türgi juhtkond teeb äärmuslastega pigem koostööd kui võitleb," ütles Putin neljapäeval televisiooni otse-eetris küsimustele vastates.

Tema sõnul "sunnivad julgeolekule mõtlema ka riigi sisemured", teatas BNS.

"Seal lõunas käib ju samahästi kui kodusõda, me püüame seda mitte märgata, rahvusvahelise üldsus seda justkui ei näeks, kuid see on tõsiasi. Kusjuures kasutatakse raskerelvi, tanke, suurtükiväge," ütles Venemaa president.

Türgis puhkamine on ohtlik, võimud ei suuda esialgu tagada turistide ohutust, ütles Putin.

"Türgis on praegu ohtlik puhata," ütles Venemaa president otse-eetris.

"Türgis toimub vaat et iga nädal terrorirünnakuid, kes tagab, et seda ei juhtu meie puhkajatega?" märkis Venemaa riigipea.

Ta väljendas veendumust, et Türgi juhtkond püüdleb "turistide, sh ka meie omade julgeoleku tagamise poole, sest see on Türgi eelarve märkimisväärne tuluallikas."

"Kuid kas nad sellega hakkama saavad, on küsitav," ütles Putin.

 

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26