08:08 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
V. Putin.

Putin süüdistas Türgi juhtkonda koostöös äärmuslastega

© Sputnik / Сергей Гунеев
Välisuudised
lühendatud link
8 0 0

Praegune Türgi juhtkond teeb äärmuslastega pigem koostööd kui võitleb, arvas Venemaa president Vladimir Putin.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. "Tänane Türgi juhtkond teeb äärmuslastega pigem koostööd kui võitleb," ütles Putin neljapäeval televisiooni otse-eetris küsimustele vastates.

Tema sõnul "sunnivad julgeolekule mõtlema ka riigi sisemured", teatas BNS.

"Seal lõunas käib ju samahästi kui kodusõda, me püüame seda mitte märgata, rahvusvahelise üldsus seda justkui ei näeks, kuid see on tõsiasi. Kusjuures kasutatakse raskerelvi, tanke, suurtükiväge," ütles Venemaa president.

Türgis puhkamine on ohtlik, võimud ei suuda esialgu tagada turistide ohutust, ütles Putin.

"Türgis on praegu ohtlik puhata," ütles Venemaa president otse-eetris.

"Türgis toimub vaat et iga nädal terrorirünnakuid, kes tagab, et seda ei juhtu meie puhkajatega?" märkis Venemaa riigipea.

Ta väljendas veendumust, et Türgi juhtkond püüdleb "turistide, sh ka meie omade julgeoleku tagamise poole, sest see on Türgi eelarve märkimisväärne tuluallikas."

"Kuid kas nad sellega hakkama saavad, on küsitav," ütles Putin.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47