11:30 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Ukraina ülemraada hoone.

Ülemraada kinnitas Groismani Ukraina peaministriks

© Sputnik / Александр Макаров
Välisuudised
lühendatud link
2 0 0

Ukraina ülemraada kinnitas neljapäeval Volodõmõr Groismani uueks peaministriks, teda toetas 257 raada saadikut.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Groismani vastu hääletas 50 saadikut. Enne hääletust rahuldas ülemraada senise peaministri Arseni Jatsenjuki tagasiastumispalve, teatab BNS.

"Mõistan oma kohustusi," lausus juristi haridusega Groisman (38) enne hääletust. "Mõistan, et elame väga raskel ajal, mil peame näitama efektiivsust ja poliitilist tahet, juhtimaks riiki kriisist välja ning kiirendamaks meie Euroopa reforme ja nende kvaliteeti."

Lisaks tõotas ta jõuliselt toetada kasinusmeetmeid, mida Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) nõuab 2014. aasta märtsis Ukrainale eraldatud 17,5 miljardi dollari suuruses abipaketis.

Hiljem kinnitas Ukraina ülemraada ka uue valitsuse koosseisu.

Mõned ökonomistid pelgavad, et Groisman ei suuda seista vastu Ukraina poliitikat seni domineerinud ettevõtjatele. Uues valitsuses pole ka senist rahandusministrit Natalie Jareskot, kes värvati 2014. aastal Ukraina majanduslanguse peatamiseks.

Tegemist on esimese valitsusremondiga pärast euroopameelset ülestõusu 2014. aastal.

 

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26