18:34 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
V. Putin.

Putin: 2017. aastal kehtestatakse ümbertöötlusmaks

© Sputnik / Сергей Гунеев
Välisuudised
lühendatud link
210

Majandusraskustele vaatamata kehtestatakse alates järgmise aasta algusest ümbertöötlusmaks, ütles Venemaa president Vladimir Putin kodanike küsimustele vastates.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Seadus võeti vastu juba 2014. aasta lõpus, kuid neid tehaseid saab ehitada ja kõike seda majanduslikult toimima panna siis, kui niinimetatud keskkonnamaks on paigas. See hakkab kehtima 2017. aasta algul, teatab BNS.

Venemaa presidendi sõnul on selle lahendamiseks kolm võimalust. Esiteks, vastav tootja ehitab ise taaskasutuskäitise. Juhul kui ta seda teha ei saa, teeb ta koostööd piirkondliku operaatoriga. Ja kolmandal juhul kui nende ehitamine ei ole majanduslikult õigustatud, siis peab käitlemistehase ehitama riik. Need tehased peavad käitlema kõiki jäätmeid: akusid, telereid, külmikuid ja muud.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  19
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36