08:08 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
V. Putin.

Putin toetab OSCE Ukraina erimissiooni vaatlejate relvastamist

© Sputnik / Сергей Гунеев
Välisuudised
lühendatud link
310

Vene president Vladimir Putin toetab Ukraina riigipea Petro Porošenko ettepanekut tugevdada Ukrainas tegutseva Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) erivaatlusmissiooni kohalolekut ja varustada selle vaatlejad tulirelvadega.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. "Hiljuti oli mul vestlus Petro Porošenkoga ning ta tegi ettepaneku tugevdada OSCE kohalolekut, sealhulgas varustada tulirelvadega kontaktjoonel tegutsevad ja relvarahu jõustavad OSCE ametnikud," lausus Putin neljapäeval.

"Minu arvates on see õige ettepanek ja toetame seda," lisas ta, teatab BNS.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47