14:02 17. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0842
  • RUB68.9116
Välisuudised
lühendatud link
1902

Venemaal on head suhted enamike riikidega ning Moskva ei satu kunagi vaenulikku rahvusvahelisse keskkonda, sõnas Vene president Vladimir Putin neljapäeval.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. "Me ei liigu vaenuliku naabruskonna suunas ei praegu ega tulevikus. See on võimatu," sõnas Putin otseliinisaates rahva küsimustele vastates, teatab BNS.

"Meil on väga head suhted enamike riikidega maailmas," ütles riigipea. "Ma ei räägi üksnes sellistest efektiivsetest organisatsioonidest nagu Shanghai Koostööorganisatsioon (SCO), mis on laienemas tänu suurtele riikidele, Euraasia Majandusliidust ega tõusvate majandusriikide ühendusest (BRICS) jne," ütles Venemaa president.

"Meil on väga head suhted oma naabritega üleüldse," lausus Putin.

"Euroopa on põrganud rasketele katsumustele ja võib-olla tunnete end Siberis turvalisemalt kui Pariisis või Brüsselis. Ütlen seda vähimagi irooniata," ütles Putin Tomski tudengineiu Eva Burbo poole pöördudes.

Ta selgitas, et terroristid kasutavad innukalt liikumisvabadust, Schengeni tsooni. "Ja olemasolevate seaduste raames on sellele üsna raske vastu seista," märkis Putin.

"Te võite õigusega rääkida suuremast turvatundest, kui leiate Euroopas," lausus Venemaa president.

Neiu ütles presidendile, et lõpetas Hollandis Maastrichti ülikooli ja jätkab õpinguid Tomski ülikoolis. Ta nentis "mitte kõige paremat" julgeolekuolukorda Euroopas ja küsis, kas saaks lihtsustada välismaalaste õppimavõtmist Venemaa kõrgkoolidesse.

"Me vaieldamatult tervitame välismaa asjatundjate ja tudengite tulekut meile tööle ja õppima. Neid saabub üha rohkem ja rohkem, pean ütlema," märkis Putin.

Tema sõnutsi, kehtivad välistudengitele piirangud vaid riigieelarvelistel kohtadel.

"Kui te näete, et miski takistab õppima tulijate arvu suurenemist, siis vaatame seda veelkord," ütles Venemaa riigipea.

 

Peamised teemad