08:07 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
V. Putin.

Putin: Obama kordas Liibüas Iraagis tehtud vigu, mida ise arvustas

© Sputnik / Михаил Климентьев
Välisuudised
lühendatud link
6 0 0

USA presidendi Barack Obama tunnistus, et Ühendriikide sekkumine Liibüas oli viga, osutab tema korralikkusele, ütles Vene president Vladimir Putin neljapäeval iga-aastases otseliinisaates.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. "Esiteks, osutab see veel kord, et ametisolev USA president on korralik inimene. Ütlen seda igasuguse irooniata, sest selliseid asju öelda ei ole lihtne," sõnas Putin Obama tunnistuse kohta.

Ta lisas: "Barack arvustas veel senaatorina toonase valitsuse tegutsemist Iraagis. Kahjuks presidendiks saades tegi ta sellesama vea, nagu ta ise tunnistas, Liibüas. Ja see on õige, see on väga hea, et mu ametivennal on mehisust selliseid avaldusi teha."

Tema sõnutsi "ei suuda seda igaüks".

"Tema kallal näritakse seal igast suunast mitmel viisil, kuid vaid tugev inimene suudab seda tegelikult teha." ütles Putin.

Vene president ütles kommentaariks Obama ametist lahkumisele jaanuaris, et selle üle pole mõtet kahju tunda.

"Me kõik lahkume ühel hetkel, pole mõtet kahju tunda. Me peaksime tegema tööd," lausus ta.

Putin ütles Obamat iseloomustades, et Ühendriikide riigipea on "väga vastutustundlik".

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47