08:07 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
V. Putin.

Putin: oleme Savtšenko teemal Ukraina võimudega ühenduses

© Sputnik / Сергей Гунеев
Välisuudised
lühendatud link
3 0 0

Venemaa on ühenduses Ukraina võimudega seoses Ukraina kodaniku Nadia Savtšenko tulevikuga, ütles Vene president Vladimir Putin neljapäeval.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. "Me oleme selles küsimuses Ukraina administratsiooniga ühenduses. Meie partnerid teavad meie positsiooni ja on parem sellistes küsimustes endast mitte ette rutata," ütles Putin otseliinisaates, vastates küsimusele Savtšenko vabastamise või väljavahetamise võimalustest.

Vene kohus mõistis Savtšenkole 22. aastaks vangi. Savtšenko teenis Kremli-meelsete mässulistega võitlevas Ukraina vabatahtlike pataljonis, kui separatistid ta 2014. aasta juulis kinni võtsid.

Süüdistuse kohaselt koordineeris Savtšenko suurtükituld, milles Vene piiri lähedal hukkus kaks ajakirjanikku ja mitu tsiviilisikut. Savtšenko sõnul oli ta juhtunu hetkel juba Venemaale toimetatud.

Ukraina võimude sõnul on Savtšenko sõjavang, tegemist on poliitilise protsessiga ja ta tuleks Minski rahulepete kohaselt vabastada.

 

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47