08:05 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
V. Putin.

Putin: Tokyo otsus piirata suhtlust Moskvaga ei vasta Jaapani huvidele

© Sputnik / Михаил Климентьев
Välisuudised
lühendatud link
910

Tokyo otsus piirata suhtlust Venemaaga on vastuolus Jaapani huvidega, leiab Vene president Vladimir Putin.

TALLINN, 14. aprill, — Sputnik. "Kompromissini jõudmiseks on vaja suhelda pidevalt, katkematult, kuid Jaapan tegi mingis järgus otsuse piirata meiega sidemeid. Minu arvates ei vasta see mingil viisil Jaapani riigi ja rahva huvidele," vastas Putin neljapäeval ajakirjanike küsimusele kompromissi võimalikkuse kohta nn põhjaalade ja rahulepingu küsimuses.

Samas tõdes ta, et Moskvas tervitatakse Jaapani peaministri otsust külastada Venemaad. "Loomulikult me räägime kõikidest küsimustest, kuid nende lahendamiseks — aga me ei ole suutnud lahendada neid Teisest maailmasõjast saati — peavad meie loodud instrumendid alaliselt töötama," ütles Putin.

"Ma arvan, kunagi leitakse kompromiss," rõhutas Venemaa president.

Putin ütles ka, et vaatamata USA survele püüab Jaapan siiski säilitada suhteid Venemaaga.

Jaapani ja Venemaa vahel puudub Kuriili saarte territoriaalvaidluse tõttu rahuleping.

Nõukogude Liit okupeeris Lõuna-Kuriilid 1945. aastal Teise maailmasõja lõpufaasis. Jaapan peab nn Põhjaterritooriume endale kuuluvaks.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47