10:37 17. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Foto on illustratiivne.

Ukraina ja Venemaa ei jõudnud üksmeelele

© REUTERS / VALENTYN OGIRENKO
Välisuudised
lühendatud link
2110

Ukraina ja Venemaa ei jõudnud üksmeelele Donbassi kohalikes valimistes.

TALLINN, 11. mai — Sputnik. Ukraina välisminister Pavlo Klimkin ütles, et Normandia neliku välisministrite kohtumisel Berliinis ei õnnestunud jõuda Venemaaga üksmeelele Kiievi jaoks võtmetähtsusega olevate Donbassi kohalike omavalitsuste valimiste korraldamise tingimustes.

"Me ei jõudnud kokkuleppele. Venemaa esitas valimisseaduse oma variandid. Kuid ma ütlesin hr Lavrovile, et me suudame Ukrainas oma seadused ise kirjutada ja nõuandeid ei vaja. Seega ei ole meil selles küsimuses mingit edasiminekut ja jätkame tööd selle kallal edaspidi," ütles Klimkin kolmapäeval Berliinis pärast Normandia neliku välisministrite kohtumist.

Kagu-Ukrainas valimiste korraldamine on võimatu, kuniks pole tagatud Donbassi eriseisund ega pole antud amnestiat võitlejatele, ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov. "Peab olema Donetski ja Luganskiga kooskõlastatud valimisseadus, samasse paketti peab kuuluma Donbassi eriseisund nii seaduse kui põhiseadusemuudatusena, ja loomulikult ei ole mingid valimised võimalikud, kuni ei ole amnestiat," ütles ta ajakirjanikele Berliinis Donbassi kohalike omavalitsuste valimiste väljavaadete kohta.

"Kõik need aspektid: valimised, eriseisund, põhiseadusreform ja amnestia on omavahel seotud. Meie veendumuse kohaselt, kuni see pakett ei ole kooskõlastatud ja heaks kiidetud, aga heaks peab selle vaieldamatult kiitma ülemraada, on valimisi korraldada samahästi kui võimatu," lisas minister.

 

Peamised teemad