09:45 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Välisuudised
lühendatud link
9751

„Avatud kohtu“ esimees tõstatas esmakordselt küsimuse Ukraina vastu suunatud „Vene agressiooni“ tunnistamisest 29. augustil 2014. aastal.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Kiievi kohus keeldus pärast kaks aastat kestnud uurimist tunnistamast tõeks Venemaa „agressiooni" Ukraina vastu, mida nõudis projekti „Avatud kohus" esindaja Stanislav Batrin, öeldakse organisatsiooni veebilehel.

„Kui peaprokuratuuril ei olnud avalduse rahuldamiseks vastuväiteid, siis president oma esindaja isikus nõudis otsustavalt keeldumist sõjalise agressiooni tõeseks tunnistamisest," öeldakse teadaandes, teatab RIA Novosti.

Batrin ise nimetas seda otsust poliitiliseks ja kavatseb selle edasi kaevata.

„Avatud kohtu" esimees tõstatas esmakordselt küsimuse Ukraina vastu suunatud „Vene agressiooni" tunnistamisest juba 29. augustil 2014. aastal. Esimese astme kohus lükkas hagi kahel korral tagasi, kuid inimõiguslasel õnnestus see protestida ja apellatsioonikohtus vaidlustada. Seejärel palus asja läbi vaadanud kohtunik ennast taandada ja talle tuli leida asendaja.

Kiiev ja Euroopa riigid süüdistasid korduvalt Moskvat sekkumises Ukraina siseasjadesse. Venemaa teatas vastuseks, et ta ei ole Donbassi konflikti osapooleks ja on huvitatud sellest, et Ukraina oma poliitilise ja majandusliku kriisi lahendaks.

Venemaa kaitseministeerium lükkab ümber süüdistused mässuliste varustamises sõjatehnika ja relvadega. Kiievi sellesisulisi avaldusi nimetati kaitseministeeriumi poolt „täielikuks valeks", mis „ei kannata mingisugust kriitikat". Venemaa välisminister Sergei Lavrov märkis omakorda, et Ukraina võimude väited on alusetud.

 

Peamised teemad