00:37 17. Detsember 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Möödunud kuu oli kõige soojem aprill alates 1880. aastast.

Aprill lõi globaalse soojarekordi

© Sputnik / Вадим Анцупов
Välisuudised
lühendatud link
9 0 0

Möödunud kuu oli kõige soojem aprill alates 1880. aastast, mil hakati talletama ülemaailmseid andmeid, ütles USA riiklik ookeani- ja atmosfääriamet (NOAA) kolmapäeval.

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Viimased 12 kuud on kõik olnud rekordiliselt soojad ja see on pikim ajavahemik 137 aasta jooksul.

"Ülemaailmne keskmine temperatuur maa- ja ookeani pinnal oli 2016. aasta aprillis kõrgeim aprillikuu temperatuur NOAA globaalses temperatuuride andmebaasis, mis ulatub aastasse 1880," ütles agentuur avalduses.

Maismaa ja ookeani pinnatemperatuur oli 20. sajandil keskmiselt 13,7 kraadi Celsiuse järgi ning tänavune aprill oli sellest üle Celsiuse järgi 1,10 kraadi võrra.

Aprill oli ebatavaliselt soe paljudes maakera piirkondades, eriti aga Venemaal ja Alaskas, kus keskmine temperatuur oli õle normi Celsiuse järgi 3 kraadi või enamgi.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Infotehnoloogia ekspert ja portaali geenius.ee peatoimetaja Hendrik Roonemaa soovitab kõigil Eesti inimestel oma internetiparoolid kiiremas korras välja vahetada, sest reedel avalikustatud leke on arvatust märksa suurem.

  37
 • Vene dessant siseneb Krimmi, Illustreeriv foto

  2. detsembril 2017. aastal kuulutas õhudessantvägede ülem Andrei Serdjukov välja eraldi õhuvägede dessantpataljoni moodustamise Krimmis.

  44
 • Inna Zlidnis

  Eesti jalgpallikoondise ja Ungari jalgpalliklubi Ferencváros mängija Inna Zlidnis rääkis portaalile Sputnik Eesti naiste jalgpallist, Ungari köögi mõjust figuurile ja sellest, kas Budapesti linna tasub külastada.

  88