23:46 23. Mai 2018
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Välisminister Marina Kaljurand.

Kaljurand avaldas Vene kolleegile seoses paadiõnnetusega kaastunnet

© Фото: riigikogu.ee/Erik Peinar
Välisuudised
lühendatud link
7 0 0

Välisminister Marina Kaljurand avaldas pühapäeval kaastunnet Venemaa välisministrile Sergei Lavrovile seoses Karjalas Säämäjärvi järvel toimunud paadiõnnetusega, milles uppus viimastel andmetel vähemalt 14 last.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. „Avaldan südamest kaastunnet hukkunute peredele ja kõigile, keda toimunud tragöödia puudutab. Oleme sellel raskel hetkel mõtteis teiega," lausus välisminister Kaljurand.

Vene eriolukordade ministeeriumi Karjala haru teatel tabas Säämäjärvi lähistel suvelaagris olnud lapsi vedanud kolme alust tugev tuuleiil, teatas BNS.

Otsingu- ja päästeoperatsioon järvel on lõppenud, lisas amet. "Uurijad jõudsid 14 surnukeha uurimisega lõpuni ning tegid kindlaks, et kõik nad olid suvelaagri elanikud, kelle sünniaasta jääb 2002.-2004. aasta vahemikku. Täiskasvanutest hukkunuid pole," lausus Vene juurdluskomitee esindaja Vladimir Markin.

"Kolme aluse pardal oli 47 last ja neli täiskasvanud instruktorit," lausus ta varem.

Vene lasteõiguste ombudsman Pavel Astahhov kirjutas Twitteris, et õnnetuses hukkus 15 last.

Erinevate ametnike ja ametite andmeile tuginedes pole selge, mitu alust täpselt ümber läks. Markini sõnul läks ümber kaks, kuid varasemal teatel üks alus.

"Rühm koosnes orbudest ja rasketest perekondadest pärit lastest ning olid 12-15 aasta vanused," teatas Vene turismiamet Rosturizm. "Nende reisi Park Hotel Sjamozerosse organiseeris allhanke korras Moskva sotsiaalkaitseteenuste amet."

Vene lasteõiguste ombudsman Pavel Astahhov ütles varasemalt telekanalile RIA Novosti, et uppunud lastel polnud seljas päästevesti, kuid kohaliku kogukonna esindaja Andrei Orehhanovi sõnul olid kõikidel reisijatel päästevestid seljas.

"Kõikidel ohvritel ja ellujäänutel olid seljas päästevestid. Nad kas lämbusid või surid alajahtumise tagajärjel," lausus Orehhanov. Veetemperatuur järves oli 8-10 kraadi Celsiuse järgi.

Turismialuste reis polnud registreeritud ning päästetöötajaid poldud reisist ette teavitatud, teatas eriolukordade ministeerium. Kohalikke elanikke hoiatati pühapäeva hommikul tekstsõnumi teel, et ilmastikutingimused piirkonnas on halvad, lisati avalduses.

Võimud alustasid kriminaaljuurdlust ning juhtunuga seoses on kinni peetud neli inimest.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  41
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  41
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  9