07:28 20. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
Peterburgi Rahvusvahelise majandusfoorumist võttis osa üle 12 tuhande inimese 130 maailma riigist.

Kasv sanktsioonide kõrgajal: Peterburgis tõmmati joon alla foorumile PRMF-2016

© Sputnik / Илья Питалев
Välisuudised
lühendatud link
Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum 2016 (10)
6 0 0

Kolme päeva jooksul sõlmisid foorumist osavõtjad 332 lepingut 1,024 triljoni rubla väärtuses. Peterburi rahvusvahelise majandusfoorumi (PRMF) organiseerimiskomitee vastutava sekretäri Anton Kobjakovi sõnul hõlmavad need numbrid vaid neid leppeid, mille sisu ei kujuta endast ärisaladust.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Peterburgi Rahvusvahelise majandusfoorumist võttis osa üle 12 tuhande inimese 130 maailma riigist.

Kohal oli kokku 230 ministrit 21 riigist, samuti 74 Vene Föderatsiooni subjekti juhti. Foorumil osales 1300 äriettevõtet, millest 880 esindasid nende tippjuhid. Juubelifoorumit kajastasid 2170 ajakirjanikku 39 maailma riigist.

Möödunud aastal sõlmiti PRMF raames 205 lepingut 293,4 miljardi rubla, sel aastal — 332 lepingut 1,024 miljardi rubla väärtuses. Ürituse korraldamisele ja läbiviimisele kulus umbes kaks miljardit rubla. See summa ületas 300 miljoni võrra mulluse PRMF kulusid.

Sillad Venemaaga

Dialoogi jätkamise tähtsusest Venemaa, tema juhtkonna ja rahvaga rääkis Peterburgi rahvusvahelise majandusfoorumi avamisel Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker. Tema sõnul ei ole need mitte radikaalsed meeleolud, vaid elementaarne terve mõistus. Juncker tuletas meelde, et on oma poliitilise karjääri algusest peale olnud avameelse ja ausa dialoogi poolt.

"Venemaa on valmis Euroopale vastu tulema, meie viha ei pea"

Foorumi keskne sündmus oli Venemaa presidendi Vladimir Putini esinemine. Oma kõnes märkis Venemaa liider, et efektiivselt areneda on võimalik ainult üheskoos.

"Venemaa ei olnud tänaste lahkhelide, eemaletõmbumise ega probleemide algatajaks. Kogu meie tegevus kujutas ja kujutab endast eranditult vastumeetmeid. Meie ei pea viha ja oleme valmis Euroopa partneritele vastu tulema, kuid see ei tohi muutuda mänguks ühte väravasse," rõhutas Putin.

Vladimir Putin rääkis sellest, kuidas Kreml hakkab üles ehitama suhteid USA uue presidendiga.

"Ameerika on ainuke superriik ja me saame sellest aru. Maailmale on vaja sellist võimsat riiki nagu USA, kuid Venemaa ei taha, et talle ette kirjutataks, kuidas ta oma elu korraldama peab. Moskva ei taha samuti, et USA surve mõjutaks Venemaa ja EL vahelisi suhteid. Venemaa on valmis koostööks USA-ga. Me ei sekku nende sisepoliitilistesse protsessidesse. Kelle Ameerika rahvas valib, sellega hakkamegi koostööd tegema," märkis Venemaa liider.

Arktika kui koostöövaldkond

Foorumi raames arutati esmakordselt Arktika majandusliku arendamise probleeme ja väljavaateid. Esinedes paneelil "Rahvusvaheline koostöö arktilise piirkonna majandusliku potentsiaali realiseerimisel" teatas Venemaa välisministeeriumi erivolitustega saadik Vladimir Barbin, et mandrilava piiritlemisel juhindub Moskva rahvusvahelise õiguse normidest.

Tema sõnul on Põhja-Jäämere rannikuriikide poolt oma õiguste realiseerimise kota mandrilava välispiiride laiendamise kaudu palju spekulatsioone.

"Kuid selle protsessi kohta on Põhja-Jäämere rannikuriigid kooskõlastanud tegevuse algoritmi, mis on kinnitatud 5 Arktika riigi välisministrite poolt 2008. aastal. Vene Föderatsioon kavatseb omalt poolt ka edaspidi nendest lepetest kinni pidada ja tegutseda Arktikas eranditult rahvusvahelise õiguse alusel," ütles Barbin.

 

 

Teema:
Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum 2016 (10)

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  25
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  21
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  13