08:15 20. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
Mais külastasid Krimmi Itaalia ja Saksamaa delegatsioonid.

USA delegatsioon saabus ametliku lähetusega Krimmi

© Sputnik / Владимир Сергеев
Välisuudised
lühendatud link
13 0 0

Mais külastas Krimmi grupp Itaalia parlamendisaadikuid, samuti ametlik delegatsioon Saksamaalt, mille koosseisu kuulus poliitikuid ja ärimehi.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. USA delegatsioon eesotsas kodanikualgatuse keskuse asutaja ja presidendi Sharon Tennisoniga saabus ametliku töölähetusega Krimmi.
Delegatsiooni koosseisus on kümmekond Ameerika ühiskonnategelast, endist riigiametnikku ja õppejõudu, teatas RIA Novosti.

Esimeseks ametlikuks ürituseks sai delegatsiooni kohtumine Simferoopoli linnanõukogu esimehe Viktor Agejevi ja linnasekretäri Gennadi Bahhareviga.

„Ennekõike lubage avaldada tunnustust oma julgusele. Me mõistame, kuivõrd oluline on just meie tingimustes töö kodanikualgatuse valdkonnas. Loodan, et meiega suheldes te veendute selles, et Krimmi elaikud on, sõltumata usutunnistusest ja rahvuslikust kuuluvusest, kõik ühtsed ja ehitavad üles uut Krimmi," ütles Bahharev kohtumise käigus. Tema sõnul on Krimmi valitsus avatud suhtluseks välismaa delegatsioonidega.

Sharon Tennison tänas omakorda Simferoopoli linnavalitsust sooja vastuvõtu eest. „Ma olen sellest kohtumisest väga meelitatud. Pean tunnistama, et see on parim delegatsioon, mille ma iial olen suutnud teie juurde tuua. Need on mehed ja naised, kes on töötanud väga kõrgetes ametites Ameerika valitsuses. Me kõik oleme siin, sest me tahame arendada häid suhteid meie kahe riigi vahel. Me kasutame kogu oma hääleulatust ja kõiki võimalusi selleks, et rääkida, mis siin, Krimmis, tegelikult toimub, kuna me oleme siin kohal viibinud," ütles Tennison.

Mais külastas Krimmi grupp Itaalia parlamendisaadikuid, samuti ametlik delegatsioon Saksamaalt, mille koosseisu kuulus poliitikuid ja ärimehi.

Krimm ja Sevastoopol astusid Venemaa koosseisu 2014.aasta märtsis toimunud rahvahääletuse tulemusel. Venemaaga taasühinemist toetas 96,77% Krimmi ja 95,6% Sevastoopoli elanikest. Ukraina loeb Krimmi endiselt oma, kuid ajutiselt okupeeritud territooriumiks. Lääneriigid ei ole referendumi tulemusi tunnustanud ja kehtestasid sanktsioonid Krimmi piirkonna vastu.

Venemaa välisministeerium on korduvalt teatanud, et Krimmi elanikud hääletasid Venemaaga taasühinemise poolt demokraatlikul teel, täies vastavuses rahvusvahelise õiguse ja ÜRO põhikirjaga, ning see otsus on reaalsus, millega tingimata tuleb arvestada.

 

 

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  27
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  22
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  13