13:59 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Suurbritannias lõppes Eesti aja järgi keskööl vastu reedet hääletamine referendumil Ühendkuningriigi liikmesuse üle Euroopa Liidus.

EL-i vastajad on napilt juhtimas

© AP Photo / Geert Vanden Wijngaert
Välisuudised
lühendatud link
3 0 0

Kui Ühendkuningriigi referendumil oli loetud 10 miljonit häält, juhtisid napi 50,7-protsendise enamusega Euroopa Liidust lahkumise pooldajad; tulemused on teatamata veel 243 ringkonnas 382-st.

TALLINN, 24. juuni — Sputnik. Kui loetud oli veidi enam kui 10 miljonit häält, toetas Euroopa Liidust lahkumist 5,08 miljonit inimest, samas kui liikmesuse poolt oli 4,95 miljonit valijat, teatasid telekanal Sky News ja Briti rahvusringhääling BBC.

Šotimaal on seni kõikides tulemused teatanud ringkondades tugevalt juhtimas liikmesuse toetajad. Seniste andmete järgi on lahkumise pooldajaid Šotimaal veidi enam kui 700 000, samas kui liikmesuse jätkamist toetab 1,15 miljonit valijat. Lugemata on hääled veel kuues jaoskonnas, teatas BNS.

Šotimaa suurima linna Glasgow valijad toetasid ülekaalukalt Euroopa Liidu liikmeks jäämist: selle poolt hääletas 66,6 protsenti valijaist ehk 168 335 inimest. Lahkumise poolt anti 84 474 häält, kokku oli valimisaktiivsus 56,2 protsenti.

Walesis on juhtimas lahkumise pooldajaid, keda on veidi üle 662 000, samas kui EL-i liikmeks jäämise toetajaid on ligikaudu 551 000. Põhja-Iirimaal on esialgseil andmeil kerges ülekaalus EL-i pooldajad, kelle hääli oli 323 000, lahkuda soovijaid oli 278 400. Põhja-Iirimaal ei ole täpselt selge, kui palju hääli on loetud ja kui palju lugemata.

Inglismaal on hääled lugemata veel valdavas enamikus jaoskondades, tulemusi pole veel teatanud 225 ringkonda. Seniste tulemuste järgi on juhtimas lahkumise toetajaid; selle valiku on seni teinud 3,7 miljonit inimest, EL-i liikmesuse poolt on 3,1 miljonit valijat.

Esimese ringkonnana toetas lahkumist 61,3 protsendiga Sunderland Kirde-Inglismaal, kus hääletas kokku 134 400 inimest. Esimese piirkonnana teatas reede varahommikul hääletustulemused Gibraltar, kus kokku 19 322 valijat ehk 96 protsenti Gibraltaril hääletanuist toetas EL-i liikmeks jäämist.

Suurbritannias lõppes Eesti aja järgi keskööl vastu reedet hääletamine referendumil Ühendkuningriigi liikmesuse üle Euroopa Liidus. Referendumile oli registreeritud 46,5 miljonit valijat. Referendumil küsiti: "Kas Ühendkuningriik peab jääma Euroopa Liidu liikmeks või lahkuma Euroopa Liidust?"

 

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  23
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11