03:52 16. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1643
  • RUB72.4844
Prantsuse senaadi hoone.

Le Pen soovib Prantsuse valitsuselt referendumit EL-i liikmesuse üle

© Sputnik / Ирина Калашникова
Välisuudised
lühendatud link
Brexit: Ühendkuningriik jääb Euroopa Liidu liikmeks või lahkub Euroopa Liidust (74)
1810

Prantsuse välisminister Jean-Marc Ayrault väljendas reedel kahetsust brittide "kurva" otsuse üle Euroopa Liidust lahkuda ja rõhutas, et Euroopa peab rahva usalduse taastama.

TALLINN, 24. juuni — Sputnik. "Võit Vabadusele! Nagu ma juba aastaid nõudnud olen, tuleb seesama referendum korraldada nüüd Prantsusmaal ja Euroopa Liidu riikides," ütles Le Pen Twitteri vahendusel.

Prantsuse välisminister Jean-Marc Ayrault väljendas reedel kahetsust brittide "kurva" otsuse üle Euroopa Liidust lahkuda ja rõhutas, et Euroopa peab rahva usalduse taastama, teatas BNS.

"Kurb päev Ühendkuningriigile. Euroopa läheb edasi, kuid peab sellele reageerima ja oma rahva usalduse tagasi võitma," ütles ta Twitteri vahendusel ja rõhutas, et sellega ei tohi aega kaotada.

Kui hääled olid lugemata veel vaid kaheksas valimisringkonnas 382-st, võitsid Suurbritannia referendumi Euroopa Liidu liikmesuse üle 51,8 protsendiga ühendusest lahkumise pooldajad.

Briti rahvusringhäälingu BBC ning telekanali Sky News kinnitusel on nüüd kindel, et EL-ist lahkumise pooldajad on valimised võitnud. Lahkumist toetas 16,84 miljonit inimest, ühenduse liikmeks jäämist pooldas 15,69 miljonit inimest.

Hääletamas käis 33,6 miljonit inimest ehk 72,2 protsenti hääleõiguslikest kodanikest.

 

Teema:
Brexit: Ühendkuningriik jääb Euroopa Liidu liikmeks või lahkub Euroopa Liidust (74)

Peamised teemad