10:01 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Välisuudised
lühendatud link
34 0 0

Äärmusrühmitus Islamiriik nimetas laupäeval Bouhleli "oma sõduriks", kuid teda tundnud inimeste sõnul on ta pigem probleemidega ja vägivaldne mees, keda islam ei huvitanud.

TALLINN, 16. juuli — Sputnik. Nice´is Prantsuse rahvuspühal 84 inimest tapnud ja umbes 200 haavanud Mohamed Lahouaiej Bouhlel oli võimude andmetel pisikurjategija, kes polnud rünnaku eel Prantsuse luurele silma jäänud.

Äärmusrühmitus Islamiriik nimetas laupäeval Bouhleli "oma sõduriks", kuid teda tundnud inimeste sõnul on ta pigem probleemidega ja vägivaldne mees, keda islam ei huvitanud, teatas BNS.

31-aastane Bouhleli sündis Tuneesias Msakenis, kuid kolis aastaid tagasi Prantsusmaale, elas seal legaalselt ja töötas kulleriga.

Naabrite sõnul oli kolme lapse isa ägeda loomuga, kippus jooma ja naisi taga ajama ning oli parasjagu abikaasast lahutamas.

Isa sõnul esines Bouhlelil vägivallahooge, mille käigus ta "peksis kõik enda ümber puruks".

"Alati, kui tal oli kriis, viisime ta arsti juurde, kes andis talle rohtu," ütles Mohamed Mondher Lahouaiej Bouhlel telekanalile BFM television. Isa sõnul ei olnud poeg neli aastat Tuneesias käinud ega hoidnud perega sidet.

"Minu teada ta ei palvetanud, ei käinud mošees, ei olnud usuga kuidagi seotud," lisas isa, kelle sõnul Bouhlel ei pidanud ka püha kuu ramadaani ajal kinni paastust ega teistest tavadest.

 

Peamised teemad