01:57 15. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
Terrorirünnak Nice´is.

Nice'i ründaja viis kaasosalist said süüdistuse ja jäeti vahi alla

© REUTERS / PASCAL ROSSIGNOL
Välisuudised
lühendatud link
9 0 0

Ükski viiest ei olnud luureteenistustele teada ning vaid Nice'is sündinud Ramzi A. oli varem röövide ja uimastitega seotud rikkumiste tõttu kriminaalkorras karistatud.

TALLINN, 22. juuli — Sputnik. Prantsuse kohtunikud esitasid neljapäeval Nice'i ründaja viiele kaasosalisele süüdistuse ja jätsid nad vahi alla, teatas Pariisi prokuratuur.

Viis kahtlusalust — Prantsuse-Tuneesia päritolu Ramzi A (22)., tuneeslane Chokri C. (37), tuneeslane Mohamed Oualid G. (40), albaanlane Artan H. (38.) ja tema naine Enkeledja Z., kel on nii Prantsuse kui ka Albaania kodakondsus, teatas BNS.

Ükski viiest ei olnud luureteenistustele teada ning vaid Nice'is sündinud Ramzi A. oli varem röövide ja uimastitega seotud rikkumiste tõttu kriminaalkorras karistatud.

14. juuli hilisõhtul Nice'i rannapromenaadil 84 inimest tapnud Mohamed Lahouaiej Bouhlel sai rünnaku ettevalmistamisel logistilist abi viielt isikult, ütles prokurör François Molins neljapäeval.

Ramzile, Chokrile ja Oualidile esitati süüdistus kaasosaluses terrorisidemetega rühmituse sooritatud mõrvas, Ramzile ja Albaania paarile terrorirühmitusega seoses relvaseaduse rikkumises.

Ramzit ja albaanlasi süüdistatakse Bouhlelile relva andmises, mida ta kasutas politseinike pihta tulistamiseks enne, kui korrakaitsjad ta maha lasid.

Ramzi sai Bouhlelilt paar minutit enne veokirünnakut kaks mobiilisõnumit. Oualid filmis päev pärast rünnakut kuriteopaika.

Nice'i rünnaku järel on tõendeid otsinud üle 400 uurija ning Bouhleli telefoniandmete analüüs viis nad viie kahtlustatava jälile.

Ehkki rünnaku eest võttis vastutuse Islamiriik (IS), ei ole uurijad leidnud otseseid sidemeid tema seotusest pühasõdalastega.

Paljud uurijate poolt usutletud inimesed kirjeldasid tuneeslasest kolme lapse isa inimesena, kes ei praktiseerinud islamit, sõi sealiha, jõi alkoholi, tarvitas narkootikume ja tegeles ohjeldamatult seksiga.

Samas leidsid uurijad viimastel aastatel tõendeid Bouhleli radikaliseerumisest. Tänavu aprillis saatis Chokri C. Bouhleli Facebooki-sõnumi: "Laadi veok 2000 tonni rauaga…vabasta pidurid ja ma jälgin toimuvat":

Molinsi sõnul kontakteerusid kaks Mohamedi 2015. aasta juuli ja 2016. aasta juuli vahel 1278 korda.

Bouhleli arvuti ja mobiiltelefonide netiotsingutest ilmnes, et mees vaimustus pühasõdalaste liikumistest ja vägivallast.

 

Peamised teemad