00:22 17. Detsember 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Soome maksab kodanikupalga.

Soome käivitab kodanikupalga pilootprojekti

© FreeImages / Pierre Amerlynck
Välisuudised
lühendatud link
2720

Soome valitsus käivitab kodanikupalga pilootprojekti, mille eelarve on 20 miljonit eurot, vahendab Soome rahvusrinhääling Yle ajalehte Helsingin Sanomat.

TALLINN, 22. juuli — Sputnik. Pilootprojekt käivitub juba järgmisel aastal ning iga testgrupis osaleja saab selle raames valitsuselt kuus 600 eurot kodanikupalka. Kõrgemapalgaliste jaoks kaob summa maksude tõttu sisuliselt kohe, ent kava peaks eelkõige toetama madalapalgalisi või töötuid, asendades tavapärased abirahad.

Praegu ei ole lehe andmetel veel selge, kui paljusid inimesi valitsus kaks aastat kestvasse pilootprojekti hõlmata kavatseb, teatas BNS. See sõltub sellest, kui palju 20 miljoni euro suurusest eelarvest jääb järgi pärast eraldiste tegemist projektis osalevatele asutustele nagu maksuamet ja Soome töötukassa.

Tõenäoliselt on pilootprojektis osalejad aga töölisklassi soomlased, kellest enamik on madalapalgalised või osaliselt või täielikult töövõimetud. Kindlalt on aga teada, et projektis ei saa osaleda tudengid ega vanemapuhkusel olijad.

Pilootprojektis osalejate saadud summa asendab küll toimetulekutoetuse ja paljud teised sotsiaaltoetused, ent mitte näiteks eluasemetoetust. Selle eesmärk on välja selgitada, kas kodanikupalk tõstab inimeste osalust tööturul või heaolu. Ajalehe andmetel esitab valitsus vastavasisulise eelnõu parlamendile kohe pärast seda, kui see suvepuhkuselt naaseb.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Infotehnoloogia ekspert ja portaali geenius.ee peatoimetaja Hendrik Roonemaa soovitab kõigil Eesti inimestel oma internetiparoolid kiiremas korras välja vahetada, sest reedel avalikustatud leke on arvatust märksa suurem.

  37
 • Vene dessant siseneb Krimmi, Illustreeriv foto

  2. detsembril 2017. aastal kuulutas õhudessantvägede ülem Andrei Serdjukov välja eraldi õhuvägede dessantpataljoni moodustamise Krimmis.

  44
 • Inna Zlidnis

  Eesti jalgpallikoondise ja Ungari jalgpalliklubi Ferencváros mängija Inna Zlidnis rääkis portaalile Sputnik Eesti naiste jalgpallist, Ungari köögi mõjust figuurile ja sellest, kas Budapesti linna tasub külastada.

  88