21:38 24. Märts 2018
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Kanada parlamendi hoone.

Kanada ei anna paljudele Maailma Sotsiaalfoorumi delegaatidele viisat

© Sputnik / Владимир Родионов
Välisuudised
lühendatud link
8 0 0

Tegemist on esimese korraga, kui kodanikuühiskonna organisatsioonide foorum korraldatakse põhjapoolkeral ja G7 hulka kuuluvas riigis.

TALLINN, 6. august — Sputnik. Montrealis järgmisel nädalal algava Maailma Sotsiaalfoorumi (WSF) korraldajad ütlesid reedel, et Kanada võimud ei ole andnud viisat rohkem kui 200 delegaadile.

Veel paljud ootavad Kanada migratsiooniministeeriumi otsust. Foorum algab teisipäeval, teatas BNS.

"Praegu on 234 külalisele keeldutud viisat andma ning see arv kasvab iga päevaga," ütles WSF-i kõneisik Safa Chebbi AFP-le.

Viisade mitteandmist põhjendati isikute reisiajaloo, finantsolukorra või murega, et nad ei pruugi pärast üritust Kanadast lahkuda, sõnas Chebbi.

Enamik neist, kellele viisat ei antud, on delegaadid Aafrika ja Lähis-Ida riikidest, sealhulgas Kongo DV-st, Marokost, Iraanist ja Nigeeriast, samuti Haitilt ja Nepalist.

Kanada valitsusametnikud keeldusid kommentaaridest, viidates karmidele privaatsusseadustele.

Tegemist on esimese korraga, kui kodanikuühiskonna organisatsioonide foorum korraldatakse põhjapoolkeral ja G7 hulka kuuluvas riigis.

Eelmistest üritustest on osa võtnud kuni 100 000 inimest. Montreali on oodata palju vähem inimesi, kuna reisi- ja majutuskulud on suhteliselt kõrged.

Esimene Maailma Sotsiaalfoorum korraldati 2001. aastal Brasiilias, et edendada alternatiive neoliberalismile.

 

Peamised teemad