13:28 16. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1007
  • RUB70.9456
Belgia sõjaväelased.

50 Belgia sõjaväelast võivad kuuluda äärmusrühmitustesse

© REUTERS / FRANCOIS LENOIR
Välisuudised
lühendatud link
19 0 0

Nagu varem teatatud, on Belgia julgeolekuteenistus ja sõjaväeluure juba tuvastanud Belgia sõjaväes vähemalt neli "Odini sõdalaste" flaami allorganisatsiooni liiget.

TALLINN, 7. august — Sputnik. Belgia sõjaväeluure toimetab juurdlust 50 sõjaväelase suhtes, keda kahtlustatakse sidemetes natsionalistlike ja religioossete äärmusrühmitustega, teatas RIA Novosti.

"Sõjaväeluure ADIV kontrollib 50 sõjaväelast, kellele sümpatiseerib ekstremism," kirjutab ajaleht Morgen.

Väljaande andmetel on tegemist sõjaväelastega, kes võivad olla seotud mitte ainult natsionalistlike, vaid ka neofašistlike ja salafistlike (islamiliikumine, mille eesmärgiks on eranditult koraanil ja sunnal baseeruva riikliku valitsemisvormi kehtestamise — toim.) ühendustega.

Nagu varem teatatud, on Belgia julgeolekuteenistus ja sõjaväeluure juba tuvastanud Belgia sõjaväes vähemalt neli "Odini sõdalaste" flaami allorganisatsiooni liiget, kes võitlevad migrantide üleasustamise vastu ja traditsiooniliste "läänelike väärtuste" eest.

"Oodini sõdalaste" organisatsioon loodi 2015. aastal Soomes ja tal on järgijaid 13 Euroopa riigis. Soomes patrullivad organisatsiooni liikmed vabatahtlikult tänavatel pidades end teatud mõttes rahvamiilitsaks.

Ajalehe Belang van Limburg andmetel võtsid Belgia eriteenistused kontrolli alla veel kahe neis muret tekitava organisatsiooni "Odini lapsed" ja "Toora võitlejad" Antverpeni allüksuse tegevuse.

Varem võttis Belgia armee juhtkond jälgimise alla sõjaväelased, keda eriteenistused kahtlustatavad salafismis (alternatiivne islamiliikumine, kelle hulka arvavad end ka vahhabiidid).

Belgia sõjaväegi on kutseline, selles teenib 31 tuhat sõjaväelast ja 2,1 tuhat tsiviilteenistujat.

 

 

Peamised teemad