10:20 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Välisuudised
lühendatud link
5610

Vene julgeolekuteenistused takistasid Ukraina kaitseministeeriumi sabotaaži-luuregrupi tungimise Krimmi territooriumile.

TALLINN, 11. august — Sputnik. Vene president Vladimir Putin süüdistas kolmapäeval Ukrainat terrorismis seoses katsega tungida Krimmi.

"See on väga murettekitav uudis. Meie julgeolekuteenistused takistasid Ukraina kaitseministeeriumi sabotaaži-luuregrupi tungimise (Krimmi) territooriumile," ütles Putin, süüdistades Kiievit "terrorismi praktiseerimises" ja lubades suurendada julgeolekut Krimmis, teatas BNS.

"Venemaa kandis kaotusi, kaks sõjaväelast tapeti. Loomulikult ei jäta me seda asja niimoodi," ütles Putin.

"See on püüe õhutada vägivalda ja provotseerida konflikti ning eksitada avalikku arvamust. See on väga ohtlik mäng. Teeme loomulikult kõik selleks, et tagada inimest ja taristu julgeolek. Rakendame tõsiseid lisameetmeid piirkonna julgeoleku tagamiseks," seletas Putin.

Kiiev on Venemaa süüdistused tagasi lükanud.

Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretär Oleksandr Turtšõnov peab Vene föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) süüdistusi Ukraina luureüksuste väidetavast sabotaažitegevusest Krimmis hübriidsõja elemendiks ning katseks eskaleerida olukorda okupeeritud territooriumil.

"Need FSB provokatiivsed valed on element hübriidsõjas, mida Venemaa peab meie riigi vastu," tsiteeris julgeoleku- ja kaitsenõukogu pressiteenistus Turtšõnovi sõnu kolmapäeval.

"Sellel FSB hüsteerilisel ja valetaval avaldusel ei ole mingit alust, kuid see on okupantide katse eskaleerida ja halvendada olukorda ajutiselt okupeeritud territooriumil, mis kuulub Ukrainale," lisas ta.

Turtšõnovi sõnul ei ole Krimmis viimase aasta jooksul kinni võetud ainsatki Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraadi ohvitseri.

© Ruptly
Putin süüdistas Ukrainat terrorismis.

Vene riigipea sõnul ei ole sellistes tingimustes mõtet Normandia neliku liidrite kohtumiseks.

 

 

Samal teemal

FSB hoidis ära terroriaktid Krimmis
USA teatas Ukraina poolt Krimmi tungimise avalduste tõendamatusest
Terroriaktide tõkestamine Krimmis. Operatiivsalvestus

Peamised teemad