05:33 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Venemaa ja Türgi presidentide Vladimir Putini ja Recep Tayyip Erdoğani kohtumine.

ЕK Erdoğani ja Putini kohtumisest: tähtis on, et see aitaks lahendada olukorda Süürias

© Sputnik / Алексей Никольский
Välisuudised
lühendatud link
11 0 0

Venemaa presidendi Vladmir Putini ja Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani esimene kohtumine pärast kriisi kahepoolsetes suhetes toimus Peterburis 9. augustil.

TALLINN, 11. august — Sputnik. Tähtis on, et Venemaa ja Türgi presidentide Vladimir Putini ja Recep Tayyip Erdoğani kohtumine aitaks kaasa Süüria konflikti lahendamisele ja stabiilsusele selles piirkonnas, teatas Euroopa Komisjoni ametlik esindaja Mina Andrejeva, teatas RIA Novosti.

„See oli kahepoolne kohtumine. Euroopa vaatevinklist oleks oluline, et see aitaks kaasa Süüria kriisi rahumeelsele lahendamisele ja piirkonnas laialdasemalt stabiilsuse saavutamisele," ütles Andrejeva toimunud läbirääkimisi kommenteerides.

Ka Saksamaa Liitvabariigi välisministeerium tervitab Venemaa ja Türgi presidentide kohtumist, teatas kolmapäeval Saksamaa välisministeeriumi ametlik esindaja Zavsan Shebli, teatas RIA Novosti.

„Me tervitame tõsiasja, et pärast viimastel kuudel ja viimasel ajal asetleidnud pingeid otsivad mõlemad riigid lähenemisteid," teatas Shebli kolmapäeval Berliinis ajakirjanikele. Tema sõnul räägib minister Frank-Walter Steinmeier kogu aeg, et dialoog on parem kui vastasseis.Välisministeerium ei leia, et Vene ja Türgi riigipeade kohtumine oleks Euroopa vastu suunatud samm.

„Me usume, et täiesti ilmselgelt ei ole see suunatud Euroopa vastu. Lähenemise otsing Venemaa poolt ei välista kedagi teist, Venemaa lähenemispüüd ei tähenda edasise koostöö katkemist Euroopaga. Meil on Türgit vaja ja meie oleme neile vajalikud, meil on rohkesti ühiseid huvisid," ütles Shebli.

Venemaa presidendi Vladmir Putini ja Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani esimene kohtumine pärast kriisi kahepoolsetes suhetes toimus Peterburis 9. augustil.

Läbirääkimiste peamiseks tulemuseks sai Moskva ja Ankara suhete taaskäivitamine pärast vahejuhtumit Vene lennukiga Su-24. Putin ja Erdoğan teatasid kavatsusest taastada koostöö kõigis suundades.

 

 

 

Samal teemal

Poliitiline tahe Vene-Türgi suhete taastamiseks on olemas
Meedia: Vene-Türgi suhete normaliseerimine saavutati Taškendis peetud salakõnelustel

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  36
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  23
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12