02:35 21. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Venemaa ja Türgi presidentide Vladimir Putini ja Recep Tayyip Erdoğani kohtumine.

ЕK Erdoğani ja Putini kohtumisest: tähtis on, et see aitaks lahendada olukorda Süürias

© Sputnik / Алексей Никольский
Välisuudised
lühendatud link
11 0 0

Venemaa presidendi Vladmir Putini ja Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani esimene kohtumine pärast kriisi kahepoolsetes suhetes toimus Peterburis 9. augustil.

TALLINN, 11. august — Sputnik. Tähtis on, et Venemaa ja Türgi presidentide Vladimir Putini ja Recep Tayyip Erdoğani kohtumine aitaks kaasa Süüria konflikti lahendamisele ja stabiilsusele selles piirkonnas, teatas Euroopa Komisjoni ametlik esindaja Mina Andrejeva, teatas RIA Novosti.

„See oli kahepoolne kohtumine. Euroopa vaatevinklist oleks oluline, et see aitaks kaasa Süüria kriisi rahumeelsele lahendamisele ja piirkonnas laialdasemalt stabiilsuse saavutamisele," ütles Andrejeva toimunud läbirääkimisi kommenteerides.

Ka Saksamaa Liitvabariigi välisministeerium tervitab Venemaa ja Türgi presidentide kohtumist, teatas kolmapäeval Saksamaa välisministeeriumi ametlik esindaja Zavsan Shebli, teatas RIA Novosti.

„Me tervitame tõsiasja, et pärast viimastel kuudel ja viimasel ajal asetleidnud pingeid otsivad mõlemad riigid lähenemisteid," teatas Shebli kolmapäeval Berliinis ajakirjanikele. Tema sõnul räägib minister Frank-Walter Steinmeier kogu aeg, et dialoog on parem kui vastasseis.Välisministeerium ei leia, et Vene ja Türgi riigipeade kohtumine oleks Euroopa vastu suunatud samm.

„Me usume, et täiesti ilmselgelt ei ole see suunatud Euroopa vastu. Lähenemise otsing Venemaa poolt ei välista kedagi teist, Venemaa lähenemispüüd ei tähenda edasise koostöö katkemist Euroopaga. Meil on Türgit vaja ja meie oleme neile vajalikud, meil on rohkesti ühiseid huvisid," ütles Shebli.

Venemaa presidendi Vladmir Putini ja Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani esimene kohtumine pärast kriisi kahepoolsetes suhetes toimus Peterburis 9. augustil.

Läbirääkimiste peamiseks tulemuseks sai Moskva ja Ankara suhete taaskäivitamine pärast vahejuhtumit Vene lennukiga Su-24. Putin ja Erdoğan teatasid kavatsusest taastada koostöö kõigis suundades.

 

 

 

Samal teemal

Poliitiline tahe Vene-Türgi suhete taastamiseks on olemas
Meedia: Vene-Türgi suhete normaliseerimine saavutati Taškendis peetud salakõnelustel

Peamised teemad

 • MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskuse hinnangul kahjustavad justiitsminister Urmas Reinsalu seisukohad vägivallaohvreid, illustratiivne foto

  MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskuse hinnangul kahjustavad justiitsminister Urmas Reinsalu seisukohad vägivallaohvreid ja seetõttu tuleks tal ametist taanduda

  22
 • Belgia riigisekretärile teevad muret migrantide kallaletungid politseinikele, illustratiivne foto

  Belgia migratsiooni- ja varjupaigapoliitika riigisekretär Theo Francken väljendas muret seoses illegaalide kallaletungiga Brüsseli äärelinna politseinikele

  39
 • Juhiseid sõja puhuks hakkab jagama ka Eesti, illustratiivne foto

  Lõppeval nädalal kirjutasid mitmed Euroopa lehed üllatusega sellest, et Rootsi hakkab esimest korda pärast külma sõja lõppu saatma rahvale infovoldikuid selle kohta, kuidas käituda sõja korral

  50