23:59 19. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Välisuudised
lühendatud link
34 0 0

Vene luureteenistus FSB väitis, et nädalavahetusel aset leidnud kahes eraldi intsidendis hukkus üks selle töötajatest ja relvajõudude sõdur.

TALLINN, 11. august — Sputnik. Ukraina president Petro Porošenko viis neljapäeval väed de facto piiril Krimmi ja Ida-Ukraina vahel lahinguvalmidusse.

Venemaa oli varem süüdistanud Ukrainat terrorirünnakute kavandamises 2014. aasta märtsis Krimmi poolsaarel, teatas BNS.

Vene luureteenistus FSB väitis, et nädalavahetusel aset leidnud kahes eraldi intsidendis hukkus üks selle töötajatest ja relvajõudude sõdur. Mõlemad olevat tagasi löönud Ukraina "sabotööride" rünnakuid.

Ukraina sõnul on tegemist väljamõeldisega.

Varem teatas Ukraina piirivalveülema abi Oleg Slobodjan, et riik tugevdas valvet halduspiiri Hersoni oblasti ja Krimmi vahel. Kõik vajalikud korraldused andis piirivalveülem veel pühapäeval, 7. augustil, mil ilmnesid olukorra teravnemise esimesed märgid.

Ta rääkis teleusutluses, et piirivalve on rakendanud kõik meetmed piiri tugevdamiseks. "Me tegutseme koos Ukraina relvajõudude, politsei ja muude korrakaitseametkondadega. Praegu oleme seisundis, mis võimaldab olla valmis olukorra igasuguseks arenguks," lisas ta.

Ida-Ukraina konfliktis on saanud 2014. aastast alates surma saanud üle 9500 inimese.

 

Peamised teemad