19:56 21. Mai 2018
Tallinn+ 18°C
Kuula otse
Brexit.

Need naiivsed brittid

© Pixabay Elionas2
Välisuudised
lühendatud link
Brexit: Ühendkuningriik jääb Euroopa Liidu liikmeks või lahkub Euroopa Liidust (74)
20 0 0

Briti peaminister Theresa May on öelnud, et ei käivita sel aastal artikkel 50. Samal ajal kasvab teiste EL-i riikide Suurbritanniale esitatavate nõuete hulk.

TALLINN, 11. august — Sputnik. Taani endine välisminister Uffe Ellemann-Jensen nimetab britte naiivseks, kui nad loodavad Euroopa Liidust (EL) lahkumise kõnelused lõpetada kahe aastaga, ja toob näiteks 56 000 elanikuga Gröönimaa kõnelused 1980. aastate algul, mis kestsid kolm aastat, teatas BNS.

Sealhulgas nimetab ta Gröönimaa väljaastumise kõnelusi suhteliselt lihtsaks ning usub, et Suurbritanniaga võivad need kesta palju kauem. Suurbritannia on suuruselt maailma kuues majandus ja riigis elab 65 miljonit inimest. Riigi seadused ja institutsioonid on EL-iga tihedalt seotud.

Briti peaminister Theresa May on öelnud, et ei käivita sel aastal artikkel 50. Samal ajal kasvab teiste EL-i riikide Suurbritanniale esitatavate nõuete hulk.

"Kõigepealt tuleb brittidel endale selgeks teha, missuguse ränga ülesande on nad endale võtnud," ütles Ellemann-Jensen.

Näiteks Gröönimaal tekkis pärast kaheaastaseid kõnelusi kaos. Inimesed ei olnud rahul, et valitsus on riigi kalapüügiõigused liiga odavalt maha müünud. Kriitika mõjul vahetati valitsus välja. Tagajärjeks oli see, et Gröönimaa uus kokkulepe ei olnud kaugeltki nii kasulik kui EL-i liikmeks olek, väitis Taani endine välisminister.

 

Teema:
Brexit: Ühendkuningriik jääb Euroopa Liidu liikmeks või lahkub Euroopa Liidust (74)

Peamised teemad

 • Kes kirjutas alla Eesti põlevkivienergia surmaotsusele, illustreeriv foto

  Majandusteaduste doktor, professor Hanon Barabaner rääkis uudisteportaalile Sputnik Eesti sellest, mis ootab ees riigieelarvesse kaalukat panust andvat põlevkivienergeetikat.

  10
 • Nord Stream ehitus

  Petro Porošenko proovis oma võimeid Euroopa veerukirjanikuna, avaldades oma seisukohavõtu Saksamaa juhtivas Ajalehes Frankfurter Allgemeine Zeitung. Teemaks on sakslaste korrektne suhtekorraldus "Vene koletisega", keda Saksamaa Porošenko arvates "toidab".

  13
 • Edgar Savisaare täiendav terviseekspertiis sai valmis

  Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis (EKEI) korruptsioonisüüdistustusega kohtu all olevale Edgar Savisaarele tehtud terviseekspertiis on valmis ja peaks Harju maakohtusse jõudma veel sel nädalal.

  30