13:33 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Välisuudised
lühendatud link
37 0 0

NATO jälgib "murega" Krimmi poolsaarel kasvavaid pingeid Ukraina ja Venemaa vahel ning ärgitab Venemaad olukorda leevendama.

TALLINN, 11. august — Sputnik. ÜRO Julgeolekunõukogu arutab neljapäeval kasvanud pingeid Krimmi poolsaarel pärast Venemaa süüdistusi, et Kiiev plaanib annekteeritud regioonis rünnakuid korraldada.

Ukraina, mittealaline JN-i liige, tegi ettepaneku kiireloomuliste suletud kõneluste alustamiseks.

Ka NATO jälgib "murega" Krimmi poolsaarel kasvavaid pingeid Ukraina ja Venemaa vahel ning ärgitab Venemaad olukorda leevendama, sõnas NATO allikas neljapäeval.

Venemaa süüdistas Kiievit "terrorirünnakute kavandamises" Krimmis.

NATO ametniku sõnul jälgib USA-juhitud ühendus toimuvat "tähelepanelikult". "Venemaa hiljutine sõjaline tegevus Krimmis pole aidanud kaasa pingete leevenemisele," sõnas anonüümsust palunud ametnik.

Ukraina president Petro Porošenko viis neljapäeval väed de facto piiril Krimmi ja Ida-Ukraina vahel lahinguvalmidusse.

Vene eriteenistused ennetasid muude jõuametkondade toetusel Ukraina sabotööride tungimise Krimmi, teatas Venemaa julgeolekuteenistus FSB kolmapäeval oma veebilehel.

Kiiev on süüdistused tagasi lükanud.

Ukraina kaitseministeeriumi luure peavalitsuse ülem Valeri Kondratjuk ütles et Krimmis leidis aset tulevahetus Vene sõjaväelaste ja julgeolekuteenistusele (FSB) alluva piirivalve vahel. Kus ja millal tulevahetus aset leidis, ta ei täpsustanud.

Kondratjuk esines jõuametkondade juhtide nõupidamisel Ukraina presidendi Petro Porošenko juures. Presidendi veebilehe teatel kutsuti nõupidamine kokku "seoses Venemaa provokatsioonidega okupeeritud Krimmis".

Samal teemal

Kaljurand avaldas muret seoses Venemaa süüdistustega Ukraina suunal
Ukraina president viis väed Krimmi piiril lahinguvalmidusse
USA teatas Ukraina poolt Krimmi tungimise avalduste tõendamatusest
Terroriaktide tõkestamine Krimmis. Operatiivsalvestus
Putin süüdistas Ukrainat terrorismis
FSB hoidis ära terroriaktid Krimmis

Peamised teemad