21:56 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Vene eriteenistused ennetasid muude jõuametkondade toetusel Ukraina terroriste tungimise Krimmi.

Ukraina: Krimmis leidis aset tulevahetus Vene sõjaväelaste ja piirivalve vahel

© Центр общественных связей ФСБ России
Välisuudised
lühendatud link
35 0 0

NATO jälgib "murega" Krimmi poolsaarel kasvavaid pingeid Ukraina ja Venemaa vahel ning ärgitab Venemaad olukorda leevendama.

TALLINN, 11. august — Sputnik. ÜRO Julgeolekunõukogu arutab neljapäeval kasvanud pingeid Krimmi poolsaarel pärast Venemaa süüdistusi, et Kiiev plaanib annekteeritud regioonis rünnakuid korraldada.

Ukraina, mittealaline JN-i liige, tegi ettepaneku kiireloomuliste suletud kõneluste alustamiseks.

Ka NATO jälgib "murega" Krimmi poolsaarel kasvavaid pingeid Ukraina ja Venemaa vahel ning ärgitab Venemaad olukorda leevendama, sõnas NATO allikas neljapäeval.

Venemaa süüdistas Kiievit "terrorirünnakute kavandamises" Krimmis.

NATO ametniku sõnul jälgib USA-juhitud ühendus toimuvat "tähelepanelikult". "Venemaa hiljutine sõjaline tegevus Krimmis pole aidanud kaasa pingete leevenemisele," sõnas anonüümsust palunud ametnik.

Ukraina president Petro Porošenko viis neljapäeval väed de facto piiril Krimmi ja Ida-Ukraina vahel lahinguvalmidusse.

Vene eriteenistused ennetasid muude jõuametkondade toetusel Ukraina sabotööride tungimise Krimmi, teatas Venemaa julgeolekuteenistus FSB kolmapäeval oma veebilehel.

Kiiev on süüdistused tagasi lükanud.

Ukraina kaitseministeeriumi luure peavalitsuse ülem Valeri Kondratjuk ütles et Krimmis leidis aset tulevahetus Vene sõjaväelaste ja julgeolekuteenistusele (FSB) alluva piirivalve vahel. Kus ja millal tulevahetus aset leidis, ta ei täpsustanud.

Kondratjuk esines jõuametkondade juhtide nõupidamisel Ukraina presidendi Petro Porošenko juures. Presidendi veebilehe teatel kutsuti nõupidamine kokku "seoses Venemaa provokatsioonidega okupeeritud Krimmis".

Samal teemal

Kaljurand avaldas muret seoses Venemaa süüdistustega Ukraina suunal
Ukraina president viis väed Krimmi piiril lahinguvalmidusse
USA teatas Ukraina poolt Krimmi tungimise avalduste tõendamatusest
Terroriaktide tõkestamine Krimmis. Operatiivsalvestus
Putin süüdistas Ukrainat terrorismis
FSB hoidis ära terroriaktid Krimmis

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  28
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8