21:52 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Välisuudised
lühendatud link
76 0 0

Vaino nentis, et oma ametikohal jätkab ta korruptsioonivastast tööd, mida tema eelkäija alustas. Ühtlasi lubas presidendi administratsiooni uus juht teha koostööd valitsusega.

TALLINN, 12. august — Sputnik. Vladimir Putin vabastas Sergei Ivanovi presidendi admnistratsiooni juhi ametist, öeldakse Kremli teadaandes, teatas RIA Novosti.

Ivanov määrati presidendi eriesindajaks looduskaitselise tegevuse, keskkonnakaitse ja transpordi küsimustes, uues ametis säilitas ta oma koha Venemaa julgeolekunõukogus.
Putin märkis, et oli oma administratsiooni juhi tööga rahul. Venemaa presidendi sõnul palus Ivanov ise viia end üle teisele tööle.

„Suhtun mõistvalt teie soovi siirduda tööle teise tegevusvaldkonda. Loodan väga, et te ka uuel kohal kasutate kõiki oma teadmisi ja kogemusi efektiivseks tööks," märkis Venemaa president.

Venemaa presidendi administratsiooni juhib nüüd Anton Vaino, kes varem oli presidendi administratsiooni asejuhi ametikohal. Putin märkis, et tema kandidatuuri soovitas Ivanov ise.
Vaino nentis, et oma ametikohal jätkab ta korruptsioonivastast tööd, mida tema eelkäija alustas. Ühtlasi lubas presidendi administratsiooni uus juht teha koostööd valitsusega.

Anton Vaino lülitus ka julgeolekunõukogu koosseisu.

Anton Vaino on Karl Vaino — aastail 1978 —1988 Eestimaa Kommunistliku Partei esimese sekretäri — lapselaps.

Anton Vaino sündis 17. veebruaril 1972 Tallinnas. Tema isa on endise Eestimaa Kommunistliku Partei (EKP) keskkomitee esimese sekretäri Karl Vaino poeg Eduard, praegu Avto-VAZ-i asepresident, kelle tegevussuunaks on suhted aktsionäridega.

Vaino lõpetas 1996. aastal Moskva rahvusvaheliste suhete instituudi, kus ta omandas jaapani keele ja töötas seejärel 2001. aastani Venemaa saatkonnas Jaapanis. Seejärel naases ta välisministeeriumi ning aastatel 2002-2007 töötas Kremli protokolliosakonnas.

Sealtpeale kuulub Vaino ka Putini lähikondlaste hulka. Kaaskondlased ütlevad, et Anton "sündis hõbelusikas suus". Üks tema Eesti tuttav mainis, et "provintslaste kohta edeneb ta karjäär üllatavalt hiilgavalt" kirjutas Vene alternatiivne veebiuudiste portaal Meduza.io.

2007.-2008. aastal oli Vaino Venemaa valitsuse kantselei asejuht ning 25. aprillil 2008 määrati ta peaministri protokolliülemaks ja aparaadi aseülemaks, alates 2012. aastast oli ta presidendiadministratsiooni asejuht. Aastast 2014 kuulub ta Rostehhi nõukokku, tema ametissemääramisele olevat kaasa aidanud Rostehhi juht Sergei Tšemezov, märkis Meduza.io.

Vaino on kirjutanud koostöös endise Kremli kantseleiülemaga majandusteemalisi artikleid. Teda iseloomustatakse haldurina, kes sisepoliitikasse ei sekku, tippklassi "aparatšikuna", kes vigu ei tee, lisas Meduza.io.

2015. aasta deklaratsiooni kohaselt teenis ta umbes 10 miljonit rubla (Eesti Panga reedese kursi järgi 138 500 eurot) aastas, tal on 111-ruutmeetrine ja 155-ruutmeetrine korter, samuti 450 ruutmeetrine maja. Autot tal ei ole.

Karl Vaino oli EKP esimene sekretär ja Eesti sisuline juht aastatel 1978-1988. Pärast Eesti iseseisvuse taastamist elab Vaino Moskvas.

 

 

 

 

Peamised teemad