12:10 22. August 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Ameerika lipp. Foto on illustratiivne.

Biden kutsus Porošenkot hoiduma pingete eskaleerimisest Venemaaga

© Flickr / Chairman of the Joint Chiefs of Staff
Välisuudised
lühendatud link
1101

Valge Maja teatel kordasid Biden ja Porošenko tugevat toetust Ukraina suveräänsuse taastamise poliitilistele ja diplomaatilistele vahenditele, eriti läbi Minski lepete täieliku elluviimise.

TALLINN, 13. august — Sputnik. USA asepresident Joe Biden kutsus reedel telefonivestluses Ukraina presidenti Petro Porošenkot hoiduma pingete eskaleerimisest Venemaaga.

"Asepresident ärgitas president Porošenkot tegema oma osa pingete eskaleerimise vältimiseks," teatas Valge Maja vestlusest ülevaadet andes, teatas BNS.

Biden ütles, et Ühendriigid on kutsunud Venemaad sama tegema.

Valge Maja teatel kordasid Biden ja Porošenko tugevat toetust Ukraina suveräänsuse taastamise poliitilistele ja diplomaatilistele vahenditele, eriti läbi Minski lepete täieliku elluviimise.

Ukraina president ja USA asepresident arutasid ka Ukraina reforme ning Kiievi kohustusi koostöös Rahvusvahelise Valuutafondiga (IMF).

Valge Maja teatel vaatasid liidrid üle hiljutised edusammud järgmise IMF-i finantsabimakse saamiseks ja olid ühel meelel Ukraina korruptsioonitõrjealaste reformide tähtsuses.

Venemaa on viimastel päevadel süüdistanud Ukrainat diversantide saatmises Krimmi ning kolmapäeval teatas Vene president Vladimir Putin, et ei näe mõtet osaleda niinimetatud Normandia formaadi kohtumisel.

Vene julgeolekuteenistuse FSB väitel hukkus nädalavahetusel kahes vahejuhtumis üks selle töötaja ja üks Vene sõdur, kes lõid tagasi Ukraina "sabotööride" rünnakud.

Ukraina on nimetanud Vene süüdistusi väljamõeldisteks ning osaks Kremli hübriidsõjast riigi vastu.

 

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  3
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  19
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  7