00:10 18. Jaanuar 2018
Tallinn-7°C
Kuula otse
Vene president Vladimir Putin.

Putin: Ukraina püüdis Krimmi diversiooniga Minski leppeid põhja lasta

© Ruptly.
Välisuudised
lühendatud link
13 0 0

Vene julgeolekuteenistuse FSB väitel hukkus 5.-8 augustini kahes vahejuhtumis üks selle töötaja ja üks Vene sõdur, kes lõid tagasi Ukraina "sabotööride" rünnakud.

TALLINN, 19. august — Sputnik. Vene president Vladimir Putin ütles reedel, et Kiiev võttis Krimmi diversioonikatse ette soovimatusest või suutmatusest täita Minski leppeid.

"Selge, milleks seda tehti — sest Ukrainas ei taheta või ei suudeta mingitel põhjustel täita Minski leppeid," ütles Putin Sevastopolis nõupidamisel riigi julgeolekunõukogu liikmetega, teatas BNS. "Ja nad ei suuda selgitada omaenese rahvale tõsiseid möödalaskmisi sotsiaalmajanduspoliitikas."

Venemaa süüdistas eelmisel nädalal Ukrainat diversantide saatmises Krimmi. Vene julgeolekuteenistuse FSB väitel hukkus 5.-8 augustini kahes vahejuhtumis üks selle töötaja ja üks Vene sõdur, kes lõid tagasi Ukraina "sabotööride" rünnakud.

Vene president loodab, et Ukraina juhtkonnas võidab terve mõistus, tema sõnul ei kavatse Moskva lõpetada Kiieviga suhtlemist.

"Loodan, et see provokatsioon ei ole lõplik valik ega saa meie partnerite lõplikuks valikuks ning võidab terve mõistus," ütles Vene riigipea reedel Sevastopolis nõupidamisel riigi julgeolekunõukogu liikmetega.

"Vaatamata tänase Kiievi võimu soovimatusele pidada meiega täisväärtuslikke diplomaatilisi suhteid saadikute tasemel, ei kavatse me suhtlemist lõpetada. Me loome sellegipoolest võimalusi suhtlemise edendamiseks, suhete hoidmiseks," lisas Putin.

 

Peamised teemad