08:33 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Vene president Vladimir Putin.

Putin: Ukraina püüdis Krimmi diversiooniga Minski leppeid põhja lasta

© Ruptly .
Välisuudised
lühendatud link
13 0 0

Vene julgeolekuteenistuse FSB väitel hukkus 5.-8 augustini kahes vahejuhtumis üks selle töötaja ja üks Vene sõdur, kes lõid tagasi Ukraina "sabotööride" rünnakud.

TALLINN, 19. august — Sputnik. Vene president Vladimir Putin ütles reedel, et Kiiev võttis Krimmi diversioonikatse ette soovimatusest või suutmatusest täita Minski leppeid.

"Selge, milleks seda tehti — sest Ukrainas ei taheta või ei suudeta mingitel põhjustel täita Minski leppeid," ütles Putin Sevastopolis nõupidamisel riigi julgeolekunõukogu liikmetega, teatas BNS. "Ja nad ei suuda selgitada omaenese rahvale tõsiseid möödalaskmisi sotsiaalmajanduspoliitikas."

Venemaa süüdistas eelmisel nädalal Ukrainat diversantide saatmises Krimmi. Vene julgeolekuteenistuse FSB väitel hukkus 5.-8 augustini kahes vahejuhtumis üks selle töötaja ja üks Vene sõdur, kes lõid tagasi Ukraina "sabotööride" rünnakud.

Vene president loodab, et Ukraina juhtkonnas võidab terve mõistus, tema sõnul ei kavatse Moskva lõpetada Kiieviga suhtlemist.

"Loodan, et see provokatsioon ei ole lõplik valik ega saa meie partnerite lõplikuks valikuks ning võidab terve mõistus," ütles Vene riigipea reedel Sevastopolis nõupidamisel riigi julgeolekunõukogu liikmetega.

"Vaatamata tänase Kiievi võimu soovimatusele pidada meiega täisväärtuslikke diplomaatilisi suhteid saadikute tasemel, ei kavatse me suhtlemist lõpetada. Me loome sellegipoolest võimalusi suhtlemise edendamiseks, suhete hoidmiseks," lisas Putin.

 

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  50
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  77